użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Borówka wysoka » Zakładanie plantacji borówki wysokiej (amerykańskiej)
Odp: Mała plantacja borówki. [wiadomość #67147 (odpowiedź na #67061) ] pon, 05 grudzień 2011 13:58 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Heavy jest aktualnie niedostępny Heavy
Zaawansowany
Sebsad napisał(a) dnia sob, 03 grudzień 2011 07:50

Truskawka już się nie opłaca to może...borówka?
Drodzy koledzy mam ziemię o pow. 12 arów na której moge posadzić borówkę wysoką.................

Może i borówka, tylko że 12 arów to za mało!!!!
Odp: Mała plantacja borówki. [wiadomość #67400 (odpowiedź na #67147) ] nie, 11 grudzień 2011 19:48 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
SebSad jest aktualnie niedostępny SebSad
Nowy
Ktoś mnie chyba w ciulki robi albo to jakieś nie prawdziwe info. przeczytałem Evil or Very Mad Czytałem,że poziom wody gruntowej dla borówki powinien wynosić 35-60 cm.To co przeszkadza ta moja glina co jest zwykle na głębokości 40-50 cm a tylko czasami zdaża się te 20 cm.?A może Mi ktoś powiedzieć co będzie się działo jeśli posadzę borówke na glebie gliniastej?

Serdecznie Pozdrawiam!
SebSad&Apple
Odp: Mała plantacja borówki. [wiadomość #67417 (odpowiedź na #67061) ] nie, 11 grudzień 2011 22:48 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
maddogh2k jest aktualnie niedostępny maddogh2k
Stały bywalec
kolego jezeli posadzisz borowke prosto do gliniastego podloza, to przez 2-3 lata bedzie ona siedziala dokladnie tak jak ja wsadziles (pod warunkiem ze nie zdazy sie tak ze postoi w wodzie bo w takim przypadku uschnie od razu w efekcie obumarcia kozeni), po 2-3 latach uschnie w skutek tego ze bryla korzeniowa nie bedzie sie zwiekszala, zaskorupiajaca sie glina bedzie powodowala przesychanie korzeni i tez ich obumieranie,

poza tym jaki masz odczyn tej gleby ? zapewne wyski i jak chesz go doprowadzic do jakiegos rozaadnego, dawki siarki beda wynosily moze 2 tony na ha. poza tym jak juz pisalem wczesniej siarkowanie gleby daje zawsze zle rezultaty nie wiem dlaczego w zaleceniach to jest.

ja na twoim miejscu jezeli chcesz zaryzykowac, wyoraj wyniesienia takie kopczyki i sadz w to, dokaldnie kontroluj wilgotnosc w nich gleby najlepiej wilgotnosciomerzem pojemnosciowym, kopczyki trzeba oborywac przykrywac ziemia rok rocznie z zastosowaniem specjalnego pluga cos na ksztalt esnego w michigan mowia na to v-plug (v-plow).

Dobrze by było jednak nadal troche rozluznic to podloze tak czy inaczej. Problemow widze co najmniej kilka, ale do odwaznch swiat nalezy.

Ostatecznie wyoraj rowy plugiem lesnym, najlepiej z poglebiaczem, rozluznij ziemie najlepej torfem, ostatecznie trocinami, posadz borowki, a w miedzyrzedziazch zrob rowy melioracyjne. badz rury drenazowe.

Albo wykop dolki pod borowki fi 60 wyloz folia z dziurkami i wypelnij ziemia z torfem. i zrob jakas melioracje na glebokosci np 40 cm
Odp: Mała plantacja borówki. [wiadomość #67446 (odpowiedź na #67417) ] pon, 12 grudzień 2011 18:51 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Nowy
Do was to juz chyba nigdy nie dotrze,że tam korzenie nigdy w życiu nie zostana zalane?Ile razy mam to powtarzać? Mad
Teraz to juz zrozumiałem o co z tym wszystkim chodzi.

Serdecznie Pozdrawiam!
SebSad&Apple
Odp: Mała plantacja borówki. [wiadomość #67598 (odpowiedź na #67446) ] czw, 15 grudzień 2011 20:31 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Nowy
Ale zaraz,zaraz....Napisałeś,że jak wsadzę prosto do gliniastego podłoża.Ja zrozumiałem to,że uważasz,że u mnie jest sma glina.Tam glina od razu nie występuje.Ziemia do głębokości 50 cm jest dla borówki jak marzenie,korzenie w tej warstwie rozwijały się by bdb tylk co by było gdyby napotkały ta preklętą warstwę gliny?

[Uaktualnione dnia: czw, 15 grudzień 2011 20:33]

Serdecznie Pozdrawiam!
SebSad&Apple
Odp: Mała plantacja borówki. [wiadomość #67615 (odpowiedź na #67598) ] pią, 16 grudzień 2011 16:11 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
lajkonik jest aktualnie niedostępny lajkonik
Stały bywalec
W 1998 roku posadziłem trochę borówki na zwięzłej gliniastej ziemi
wszystko szło w doły kopane na dwa sztychy łopatą i zasypane kwaśnym torfem z piaskiem (taczka na dół)plantacja owocuje do dziś
i gdyby nie infekcja choroby to byłoby w porządku.Przez ten czas były kilka razy podsypane trociny i ogólnie to zbyt o to nie dbam.
Odp: Mała plantacja borówki. [wiadomość #67628 (odpowiedź na #67615) ] pią, 16 grudzień 2011 19:30 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Nowy
Naprawde?A gleba u Ciebie jakie miała ph?Bo u mnie ma 6,5 ph i nie wiem jakie dawać dawki torfu do przyorania.

Serdecznie Pozdrawiam!
SebSad&Apple
Odp: Mała plantacja borówki. [wiadomość #67645 (odpowiedź na #67628) ] sob, 17 grudzień 2011 15:56 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
lajkonik jest aktualnie niedostępny lajkonik
Stały bywalec
Sebsad nie wiem czy warto było zabierać głos w tej dyskusji.Myślałem że chcesz amatorsko posadzić trochę jagód a wychodzi na to że szukasz dziury w całym.ph 6,5 gdzie są takie gleby w Polsce?
I bądź tu człowieku dobry!
Odp: Mała plantacja borówki. [wiadomość #67656 (odpowiedź na #67645) ] sob, 17 grudzień 2011 20:25 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Nowy
A co to gleba nie może mieć ph 6,5?Człowieku o czym ty gadasz?

Serdecznie Pozdrawiam!
SebSad&Apple
Zakładanie plantacji borówki wysokiej (amerykańskiej) [wiadomość #68857 (odpowiedź na #357) ] czw, 12 styczeń 2012 20:38 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Mortai jest aktualnie niedostępny Mortai
Nowy
Witam
Chciałbym prosić Was doświadczonych plantatorów o porady dotyczące założenia plantacji borówki.
Zamierzam w tym roku zasadzić około 1/3 ha borówką. Mam 1ha pola dookoła domu, całość jest już ogrodzona. Dookoła są szczere pola więc nie ma żadnego zacienienia. Czytałem że borówka powinna być osłonięta od wiatru więc biore pod uwagę obsadzenie dookoła siatki świerkami.
Ziemię mam ciężką, zwięzłą 3-4 klasy, ph 7, z malutkim spadkiem na przestrzeni 50m. Zamierzam porobić wały szerokie na metr i wysokie na ok 30cm, żeby krzaki nie stały w wodzie na wszelki wypadek. Sadzić będę 3 na 1 metr. wykopałem już mały stawek skąd będę brał wodę do podlewania.
Chciałem jakoś zakwasić ziemię przed zrobieniem wałów. Moje pierwsze pytanie, gdzie w zachodniopomorskim kupie Wigor S? Podobno wymieszany z ziemią skutecznie obniża ph. Czy pod krzak dać sam torf wymieszany z ziemią czy może będzie taniej i lepiej kupić korę sosnową i wymieszać 50:50 z torfem?
Pozdrawiam
Odp: Zakładanie plantacji [wiadomość #68861 (odpowiedź na #68857) ] czw, 12 styczeń 2012 21:00 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Melolontha jest aktualnie niedostępny Melolontha
Maniak
Martwi mnie ta ciężka, zwięzła ziemia i ryzyko gromadzenia się tam / nawet na powierzchni / wody... Wody od której chcąc uciec, chcesz stosować te wały... Bo z borówką związany jest pewien paradoks... Ona nie lubi stać w wodzie, ale lubi, gdy ta woda kapie sobie np. z deszczowni i przez tą / najlepiej dość lekką / glebę, cały czas przesiąka...Pewnie byłeś kiedyś w lesie, więc powinieneś wiedzieć, że leśne " borówki " / czarne jagody /, na terenach podmokłych i bagnach, raczej nie rosną...Konieczność zakwaszenia tej gleby - ewidentna... A na resztę uwag poczekaj, choć podobny temat, był już na forum poruszany wielokrotnie i jest to z pewnością do odnalezienia... Smile Pozdrawiam !

[Uaktualnione dnia: czw, 12 styczeń 2012 21:05]

Odp: Zakładanie plantacji [wiadomość #68865 (odpowiedź na #68857) ] czw, 12 styczeń 2012 21:30 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Nowy
Dziękuję za odpowiedź. Myślę, że 50l torfu pod krzak załatwi sprawę ciężkiej gleby. Dorzucę jeszcze jedno pytanie Smile
Gdzie polecacie kupić sadzonki borówki? interesuje mnie odmiana Bluecorp, najbardziej uniwersalna.
2-letnie sadzonki w internecie znalazłem po 9 zł ale i za 6.
Pewnie macie swoich sprawdzonych dostawców. Wolałbym kupić od pewniaka, żeby później nie okazało się, że dużo sadzonek się nie przyjmie.
Odp: Zakładanie plantacji [wiadomość #68868 (odpowiedź na #68865) ] czw, 12 styczeń 2012 21:41 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Melolontha jest aktualnie niedostępny Melolontha
Maniak
Nie umiem odpowiedzieć, czy 50 l torfu pod krzak to dużo czy mało, ale potwierdzam, że taki, kwaśny torf, nie tylko zakwasza, ale wymieszany z glebą, rozlużnia ją, a w okresie suszy, utrzymuje wilgoć...
Odp: Zakładanie plantacji [wiadomość #68890 (odpowiedź na #68857) ] pią, 13 styczeń 2012 12:10 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Stały bywalec
Podzielam obawy Pana Chrabaszcza,

ciezka ziemia duzy problem, co pod warstwa podarna ? moze glina ?, nie tak dawno gdzeis na tej grupie rozwazalem podobny problem , prosze poszukac, generalnie wykopcowanie karp to jedyne rozwiazanie w mojej ocenie chociaz i tak rezykowne rozwiazanie, duzy problem z chwastami, ph 7 rownie duzy problem na ciezkiej ziemi, zakwaszenie tego do rozsadnych granic powiedzmy 5-5,5 to za pewne kilka ton siarki na ha, 50 dm torfu to calkiem duzo, odradzam stosowanie kory pewna fytoftoroza a brak zarejestrowanych w polsce srodkow do jej zwalczania w borowce pomimo ze rozluznianie gleby trrocinami i torfem jest w ipo borowki (paradoks)

pozdrawiam
Odp: Zakładanie plantacji [wiadomość #68896 (odpowiedź na #68890) ] pią, 13 styczeń 2012 15:09 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Nowy
Moja podpowiedź jest tylko jedna.Na początku 1/3 lub 1/4 dawki siarki odpowiedniej na taka glebe.A potem i tak będziesz musiał ją zakwaszać w późniejszym okresie.

Jeśli teren nie jest podmokły możesz smiało sadzić i na glinie.

Jeśli pod jeden krzak ,,dasz'' 50 l. torfu to będzie wszystko OK.Moge przyznać,że to troche za dużo ale jak tak zrobisz to naprawde będzie to wzorowa robota.

Ja znalazłem ofertę jednej szkółki co proponowała cene 4,5 zł/szt w małej doniczce.Szkółki znajdziesz w opcji ,,szkółkarstwo'' zamieszczonej na tym portalu.Masz jeszcze jakieś pytania? Smile

[Uaktualnione dnia: pią, 13 styczeń 2012 15:09]

Serdecznie Pozdrawiam!
SebSad&Apple
Odp: Zakładanie plantacji [wiadomość #68901 (odpowiedź na #68857) ] pią, 13 styczeń 2012 16:14 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Nowy
Rozwialiście część moich obaw Very Happy W pierwszym poście źle się trochę wyraziłem, bo chodziło mi konkretnie o trociny a nie korę, chociaż nie wiem czy to robi różnicę jeżeli chodzi o tą chorobę fytoftoroza wspomnianą przez maddogh2k. Bo na wierzch tak czy siak zamierzałem takimi trocinami przysypywać wały.
Jeżeli chodzi o glebę to głębiej jest glina ale myślę, że jak odpowiednio przygotuję polę to woda nie będzie zalegała w korzeniach. Pole jest zmeliorowane, do tego jest lekki spadek gdzie na końcu wykopałem 2 metrowy zbiornik.
Szkoda, że nie wiecie gdzie kupie ten wigor bo od tego muszę zacząć, przemieszać z ziemią jeszcze przed uformowaniem wałów.
Pozdrawiam
Odp: Zakładanie plantacji [wiadomość #68908 (odpowiedź na #68901) ] pią, 13 styczeń 2012 18:31 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Nowy
Moim zdaniem ,,kontroluj'' tą glebe na wiosnę.Jeśli do 1 m. poniżej poziomy gleby nie wystapi woda to sadź śmiało bez żadnych wałów ani innych dodatków.Zaś jeśli woda wystapi to radzę Tobie usypac te wały.

Serdecznie Pozdrawiam!
SebSad&Apple
Odp: Zakładanie plantacji [wiadomość #68923 (odpowiedź na #68857) ] pią, 13 styczeń 2012 21:43 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Stały bywalec
Jezeli pod warstwa pod orna jest glina odradzam iprawe. jedyne rozwiazanie to te karpy. absolutnie nie stosuj kilku dawek siarki jedjorazowo bo bedziesz mial typowe problemy z objawami toksycznosci manganowej. przy uprawie na wyniesieniach odcsyn podloza mniej wazny. dodatkowo uzbroj sie w instalacje nawodnueniowa o wydajnosci "ciaglej"
Borówka [wiadomość #69904 (odpowiedź na #67061) ] nie, 29 styczeń 2012 00:17 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Jagoda78 jest aktualnie niedostępny Jagoda78
Nowy
http://www.sadownictwo.com.pl/index.php/forum/index.php/fa/2969/0/

• Załącznik: DSC00019.JPG
    (Rozmiar: 139.52KB, Pobrane 1837 razy)

[Uaktualnione dnia: nie, 29 styczeń 2012 00:22] przez Moderatora

Odp: Mała plantacja borówki [wiadomość #69936 (odpowiedź na #67061) ] nie, 29 styczeń 2012 15:42 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
waldemar45 jest aktualnie niedostępny waldemar45
Początkujący
Moja 6 letnia borówka.http://www.sadownictwo.com.pl/index.php/forum/index.php/fa/2973/0/

• Załącznik: fff.JPG
    (Rozmiar: 140.36KB, Pobrane 1626 razy)

[Uaktualnione dnia: nie, 29 styczeń 2012 15:51]

Odp: Mała plantacja borówki [wiadomość #69938 (odpowiedź na #67061) ] nie, 29 styczeń 2012 15:47 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
http://www.sadownictwo.com.pl/index.php/forum/index.php/fa/2974/0/

• Załącznik: vvvvvvv.JPG
    (Rozmiar: 118.31KB, Pobrane 1607 razy)

[Uaktualnione dnia: nie, 29 styczeń 2012 15:55]

Odp: Mała plantacja borówki [wiadomość #69949 (odpowiedź na #67061) ] nie, 29 styczeń 2012 17:24 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Nowy
http://www.sadownictwo.com.pl/index.php/forum/index.php/fa/2976/0/Witam Waldemar 45,

może moja borówka za trzy lata też tak będzie wyglądać? Confused

Przynajmniej mam taką nadzieję.

Pozdrawiam

• Załącznik: 221.jpg
    (Rozmiar: 61.30KB, Pobrane 1540 razy)

[Uaktualnione dnia: nie, 29 styczeń 2012 18:01]

Odp: Mała plantacja borówki [wiadomość #69956 (odpowiedź na #69936) ] nie, 29 styczeń 2012 18:48 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
kamczat jest aktualnie niedostępny kamczat
Maniak
Waldemar45, a jak z pąkami owocowymi na ten rok, bo owocowanie było imponujące, ale nowych przyrostów chyba nie za wiele?
Odp: Mała plantacja borówki [wiadomość #69969 (odpowiedź na #67061) ] nie, 29 styczeń 2012 19:27 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
borowka13 jest aktualnie niedostępny borowka13
Początkujący
Waldemar 45 Miał ten plon w 2010 roku , z tego co pamiętam trochę w Jego rejonie przymroziło w 2011 ale Waldemar w tym roku jak sobie "odsapneły" borówki i poszły w wegetatywnie to u Ciebie w 2012 będzie kiściami zrywać, czego Tobie i sobie życzę +cena ???
Odp: Mała plantacja borówki [wiadomość #69971 (odpowiedź na #67061) ] nie, 29 styczeń 2012 19:30 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
Przy okazji, Waldemar 45 pogratulować zawiązania Twoich boróweczek
Odp: Mała plantacja borówki [wiadomość #69980 (odpowiedź na #67061) ] nie, 29 styczeń 2012 20:12 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
Dzięki za miłe komentarze, gorzej że teraz zapowiadają do -30 st. Mad
Odp: Mała plantacja borówki [wiadomość #69982 (odpowiedź na #69980) ] nie, 29 styczeń 2012 20:42 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
baron3 jest aktualnie niedostępny baron3
Zaawansowany
co to za odmiana ? berkley, spartan czy może bluekrop?

dużo owoców ale jak dla mnie za dużo zawiązały, dla równowagi między ilością liści a owoców należałoby zmniejszyć liczbę paków kwiatowych. jaka średnia wielkość tych jagód, powyżej 13mm czy poniżej?????PO ilości owoców i b.małej ilości liści stwierdzam że w 2011 miały dużo mnniej kwiatów bo się krzak wysilił.
Odp: Mała plantacja borówki [wiadomość #69983 (odpowiedź na #69980) ] nie, 29 styczeń 2012 20:45 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
Właśnie.. co sądzicie o tych mrozach???? Jest się czego obawiać???
Oglądałem wczoraj moje krzaki i niektóre niżej położone (mają wilgotniej)mają zielone listki!!! Shocked. U mnie ma być niby -20C, ale to i tak dużo!!!!
Odp: Mała plantacja borówki [wiadomość #69987 (odpowiedź na #67061) ] nie, 29 styczeń 2012 21:37 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Stały bywalec
elegancko, ale jednak bilans wzrost wegetatywny - wzrost generatywny musi byc zachowany, stad raczej koniecznosc silnego ciecia anizeli prezzedzania zawiazkow. a tak na marginesie jaka to rozstawa ?
Odp: Mała plantacja borówki [wiadomość #69990 (odpowiedź na #67061) ] nie, 29 styczeń 2012 21:49 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
Witam,
Bluecrop u Waldemara to na pewno nie jest, tym bardziej Chandler, co do rozstawy to na 1 zdjęciu widać że jest to pomiędzy 0,9 a 1 m/b, jeszcze raz świetne plonowanie, choć przy 6 letnich borówkach wzrost taki sobie ???
Odp: Mała plantacja borówki [wiadomość #69992 (odpowiedź na #67061) ] nie, 29 styczeń 2012 21:58 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
Jeśli chodzi o temperaturę jak Pisze Waldemar, według mnie zanim dojdzie do - 30, czego nie jestem pewien, to przez zeszły tydzień rośliny były przygotowywane stopniową obniżką temperatury(choć można przyznać że skok był milowy)należy jednak zauważyć że rośliny na szczęście od ludzi nie odczuwają tem. odczuwalnej (wiatry itp)
Odp: Mała plantacja borówki [wiadomość #69993 (odpowiedź na #67061) ] nie, 29 styczeń 2012 22:07 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
Brak treści wiadomości

• Załącznik: traktorek.jpg
    (Rozmiar: 58.20KB, Pobrane 278 razy)

[Uaktualnione dnia: nie, 29 styczeń 2012 22:20]

Odp: Mała plantacja borówki [wiadomość #69996 (odpowiedź na #67061) ] nie, 29 styczeń 2012 22:21 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
sory a przy okazji tym koszę trawę w borówkach
Odp: Mała plantacja borówki [wiadomość #69999 (odpowiedź na #69996) ] nie, 29 styczeń 2012 22:33 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Nowy
A co to za traktorek?

Pytam,bo też muszę sobie coś takiego sprawić.
Odp: Mała plantacja borówki [wiadomość #70002 (odpowiedź na #67061) ] nie, 29 styczeń 2012 22:44 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
HUSQVARNA -RIDER 13 KM ,daje radę, jest przechodzony? kupiłem za 6000 pln, ale po zakupie dałem do przeglądu oczywiście nie do HUSQVARNA i po wymianie wszystkich rzeczy koszt 6500, mogę mielić trawę a po zmianie noży rozdrabiać gałęzie, oczywiście tylko borówki
Odp: Mała plantacja borówki [wiadomość #70079 (odpowiedź na #69996) ] pon, 30 styczeń 2012 20:47 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
borowka13 napisał(a) dnia nie, 29 styczeń 2012 10:21

sory a przy okazji tym koszę trawę w borówkach

Toż to zabaweczka na mały ogródeczek!!!!!!!!
Na jakim areale kosisz??????
Odp: Mała plantacja borówki [wiadomość #70096 (odpowiedź na #70079) ] wto, 31 styczeń 2012 08:22 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
Witam,
Mała ale jara?,(1,1 m koszenia) koszę borówkę na 1.2 ha, do tego dochodzi ok 0,8 ha łąki, oczywiście wszystko muczuję, do tego używam jej do rozdrabniania gałęzi oraz z przyczepką do zwożenia borówki z pola, koszenie borówki+łaki zajmuje mi ok 5 god + spalę 5-6 litrów benzyny (puźniej trawka jak na Narodowym? Embarassed )
Odp: Mała plantacja borówki [wiadomość #70103 (odpowiedź na #67061) ] wto, 31 styczeń 2012 11:02 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Stały bywalec
a czym pryskasz ?
Odp: Mała plantacja borówki [wiadomość #70112 (odpowiedź na #67061) ] wto, 31 styczeń 2012 13:36 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
spalinowym, plecakowym, trochę zabawy ale borówkę mam hobbistycznie(pisałem pracę mgr. o niej -10 lat temu i mnie urzekła)
Odp: Mała plantacja borówki [wiadomość #70122 (odpowiedź na #67061) ] wto, 31 styczeń 2012 16:16 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do poprzedniej wiadomości
Nowy
I właśnie o coś takiego mi chodzi. Super,że można doczepić przyczepkę. Musimy za czymś takim się rozejrzeć Smile

Pozdrawiam
Poprzedni wątek:cięcie borówki wysokiej 2013/2014
Następny wątek:ściółkowanie borówki trocinami z drzew
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]