użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Opryskiwacze sadownicze » opryskiwacze sadownicze - Dominiak
Odp: opryskiwacze sadownicze - Dominiak [wiadomość #92037 (odpowiedź na #70611) ] czw, 31 styczeń 2013 15:58 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
longer77 jest aktualnie niedostępny longer77
Zaawansowany
Wiec tak, dzwoniłem i pytaem sie o cene:) za beczke 2000 L ,4 koła, elektrozawory i zaczep kopiujący to wyjdzie 52.500 zł wiec czy to sie opłaca i czy naprawde jest taki dobry opryskiwacz????
Odp: opryskiwacze sadownicze - Dominiak [wiadomość #92118 (odpowiedź na #70611) ] pią, 01 luty 2013 06:45 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Lopez jest aktualnie niedostępny Lopez
Zaawansowany
co 2 wiatraki to nie jeden
myślę, że lepszy Dominiak od tych popularnie dostępnych na polskim rynku
gruba rama,zakuwane węże,kolumna z kwasówki-wysoka, no i te 2 wentylatory, pompa bertolini-chyba też ma dobrą opinię
niech piszą sadownicy, którzy są już po pierwszym sezonie z tym opryskiwaczem
Odp: opryskiwacze sadownicze - Dominiak [wiadomość #92134 (odpowiedź na #70611) ] pią, 01 luty 2013 13:30 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Fragii jest aktualnie niedostępny Fragii
Maniak
A ja wcale taki zachwycony Nim nie jestem. Widziałem w akcji i wcale nie jest taki super tym bardziej że trzeba wydać na Niego ponad 50tys. Przystawka rdzewieje i to już po 2 sezonie, ciekawe co będzie po 10 latach. A co do tych dwóch wiatraków, oczywiście moc maja nie porównywalną z opryskiwaczami z 1 wiatrakiem, ale ta moc czasem jest za duża. Zabiegi wiosną, i wszystko leci w powietrze. Sąsiad ma turbomaticka takiego i ostatniego rzędu pryskać nie może bo mi wszystko w porzeczki leci i opalił już raz i już wie ze czekaja go problemy jak zrobi to 2 raz. A poza tym sensem zabiegu nie jest to aby czubek był w 100% dopryskany a to aby jak najwięcej preparatu osiadło na drzewku. Jaka będzie skuteczność zabiegów jak połowa oprysku leci w siną dal?! A później taki sadownik jęczy bo mu zabieg nie zadziałał, wcale się nie dziwie. Taki opryskiwacz to tylko do dużych i porządnych drzew, i jeśli klimat jest wiatrowy, w przeciwnym wypadku w zupełności wystarczy sprzęt z 1 wiatrakiem
Odp: opryskiwacze sadownicze - Dominiak [wiadomość #92141 (odpowiedź na #70611) ] pią, 01 luty 2013 17:06 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
można chyba na wiatrakach zmniejszyć kąty łopatek, ale w pozostałych opryskiwaczach -nie będe wymieniał nazw-brakuje wiatru na górze, to też jest nie dobre bo trzeba by jeżdzić wolniej i na większych obrotach
Odp: opryskiwacze sadownicze - Dominiak [wiadomość #92167 (odpowiedź na #70611) ] pią, 01 luty 2013 20:52 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Karol2 jest aktualnie niedostępny Karol2
Początkujący
Myśłe że są 2 wyjścia ograniczenia przedmuchów w czasie opryskiwania i to dotyczy kadego sprzętu
zwiekszenie prędkości przejazdu bądz nie wykonywanie zabiegu z wiatrem jeśli zbyt silnie wieje.
Może ktoś mnie poprawić ale taka jest moja opinia.
POZDRAWIAM
Odp: opryskiwacze sadownicze - Dominiak [wiadomość #92192 (odpowiedź na #70611) ] pią, 01 luty 2013 23:59 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Tak, ale 1 bieg wentylatora i zmniejszego tego kąta łopatek za wiele nie daje. Przynajmniej mojemu sąsiadowi. A co do zwiększenia prędkości jazdy w celu mniejszego przebijania. Ok zgadzam się że wtedy będzie lepiej, ale dawna oprysku wtedy leci. Ja proponował bym aby przed zakupem racjonalnie się zastanowić i dobrać opryskiwacz do potrzeb. Ja nie mówię, że te opryskiwacze są złe a inne cudowne. Nie. W nowoczesnych sadach, karłowych moim zdaniem taki opryskiwacz nie ma sensu zastosowania. Jego moc jest zbyt wielka. Ja raczej polecał bym się skupić na tym aby jak najwięcej oprysku zostało na drzewku.
Odp: opryskiwacze sadownicze - Dominiak [wiadomość #92220 (odpowiedź na #92192) ] sob, 02 luty 2013 13:56 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Karol2 jest aktualnie niedostępny Karol2
Początkujący
zgadzam się w zupełności
POZDRAWIAM
Odp: opryskiwacze sadownicze - Dominiak [wiadomość #92420 (odpowiedź na #92220) ] pon, 04 luty 2013 20:27 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Sadownik25 jest aktualnie niedostępny Sadownik25
Początkujący
w nowych nasadzeniach 3 metrowych to chyba mozna 4 rządki na raz pryskac Very Happy
Odp: opryskiwacze sadownicze - Dominiak [wiadomość #92499 (odpowiedź na #92420) ] wto, 05 luty 2013 21:32 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
rubinstar jest aktualnie niedostępny rubinstar
Nowy
Witam zastanawia mnie tylko patent takiej mało znanej belgijskiej firmy B.A.B. produkującej opryskiwacze, że w sprzedaży posiada opryskiwacze z trzema wentylatorami model Triprop Standard. Są to opryskiwacze do pryskania co każdy rząd, nie mylić z Turblow.
Odp: opryskiwacze sadownicze - Dominiak [wiadomość #92576 (odpowiedź na #92499) ] śro, 06 luty 2013 17:48 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maciek85 jest aktualnie niedostępny Maciek85
Stały bywalec
rubinstar napisał(a) dnia wto, 05 luty 2013 09:32

Witam zastanawia mnie tylko patent takiej mało znanej belgijskiej firmy B.A.B. produkującej opryskiwacze, że w sprzedaży posiada opryskiwacze z trzema wentylatorami model Triprop Standard. Są to opryskiwacze do pryskania co każdy rząd, nie mylić z Turblow.

Wg. mnie zastosowano 3 wentylatory zmniejszając ich średnicę i co za tym idzie szerokość kolumny. W triprop są wentylatory średnicy 560mm.
Odp: opryskiwacze sadownicze - Dominiak [wiadomość #93362 (odpowiedź na #92576) ] pon, 18 luty 2013 09:18 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
tomwoj jest aktualnie niedostępny tomwoj
Nowy
Ja kupiłem ten Opryskiwacze po to aby jeździć 7-8 km /godz i mam pewność że górna korona będzie dopryskana ,a jak daje za dużo wiatru to pryskać na małych obrotach i będzie dobrze , byłem na pokazie tego Opryskiwacze i bardzo dobrą mam opinie na jego temat .
Odp: opryskiwacze sadownicze - Dominiak [wiadomość #93461 (odpowiedź na #70611) ] wto, 19 luty 2013 22:01 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Adampodsiadly jest aktualnie niedostępny Adampodsiadly
Początkujący
witam. lepiej bedzie kupić na elektrozaworach czy na bay-maticu ? co polecacie?
Odp: opryskiwacze sadownicze - Dominiak [wiadomość #93463 (odpowiedź na #93461) ] śro, 20 luty 2013 06:49 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
SlawekS jest aktualnie niedostępny SlawekS
Maniak
Adampodsiadly napisał(a) dnia wto, 19 luty 2013 10:01

witam. lepiej bedzie kupić na elektrozaworach czy na bay-maticu ? co polecacie?

Jeżeli planujesz agregować do ciągnika z nowoczesną szczelną kabiną, to tylko elektrozawory. Kabelek jest łatwiej przeciągnąć do kabiny niż 4 grube węże.

Nie wiem jak u Dominiaka, ale u innych różnica w cenie to chyba 3-4 tys zł.

Obyś nie wyglądał jak mój sąsiad, który dostał pieniądze z "przywracania potencjału" i kupił nowy ciągnik z opryskiwaczem. Teraz uchyla tylnią szybę, aby przeciągnąc by-matic do kabiny Wink
Odp: opryskiwacze sadownicze - Dominiak [wiadomość #93475 (odpowiedź na #70611) ] śro, 20 luty 2013 12:54 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
To nikt mu nie doradził aby wziąć na elektrozaworach? xD Oczywiście, że jeśli ktoś ma nowy ciągnik ze szczelną kabiną i klimatyzacją to oczywiście elektrozawór, znam takich co mają elektrozawór a i tak tylna szybka otwarta bo w ciągniku gorąco (brak klimy). Znam faceta co zrobił sobie lufcik w tylnej szybie i by-matik mu się mieści nie tracąc na szczelności. Ale on po prostu nie planował zakupu nowego ciągnika dlatego nie brał elektrozaworów, a jak ich nie wziął to później ciągnik mu ukradli i o
Odp: opryskiwacze sadownicze - Dominiak [wiadomość #96348 (odpowiedź na #93475) ] nie, 07 kwiecień 2013 19:40 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
andreola jest aktualnie niedostępny andreola
Nowy
Panowie mam pytanie ile czekają inni na ten sprzęt. Bo mianowicie ja zamówiłem w połowie stycznia i do tej pory go nie ma, a już miał być.
Odp: opryskiwacze sadownicze - Dominiak [wiadomość #96353 (odpowiedź na #70611) ] nie, 07 kwiecień 2013 20:20 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
adam11 jest aktualnie niedostępny adam11
Nowy
Ja zamówiłem na targach mtas i mają mi go przywieżć w ciągu 10 dni.
Odp: opryskiwacze sadownicze - Dominiak [wiadomość #96856 (odpowiedź na #70611) ] wto, 16 kwiecień 2013 21:37 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Nowy
I jak kolego dostarczyli opryskiwacz bo mi jeszcze nie!!
Odp: opryskiwacze sadownicze - Dominiak [wiadomość #97030 (odpowiedź na #70611) ] nie, 21 kwiecień 2013 09:35 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
adam11 jest aktualnie niedostępny adam11
Nowy
Dzwoniłem wczoraj i powiedzieli że ma być pod koniec tygodnia. A jak u Ciebie kolego sytuacja?
Odp: opryskiwacze sadownicze - Dominiak [wiadomość #97127 (odpowiedź na #97030) ] pon, 22 kwiecień 2013 17:45 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Nowy
Wreszcie dostarczony po kilku telefonach.
Odp: opryskiwacze sadownicze - Dominiak [wiadomość #97840 (odpowiedź na #70611) ] sob, 04 maj 2013 18:06 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
longer77 jest aktualnie niedostępny longer77
Zaawansowany
Witam wszystkich, mógłyktoś wstawić foto lub najlepiej filmik jak pryska dominiak Smile
Odp: opryskiwacze sadownicze - Dominiak [wiadomość #99502 (odpowiedź na #97840) ] śro, 22 maj 2013 21:33 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
kwiatsad jest aktualnie niedostępny kwiatsad
Zaawansowany
Witam wszystkich . Sezon oprysków w pełni . Opryskiwaczy P Dominiaka jest już u sadowników sporo, więc proszę o opinie .Pojawiały się głosy, że opryskiwacz trochę przedmuchuje ???, czy może ktoś z szanownych użytkowników napisać jak jest w praktyce , jak sobie radzą te maszyny , czy da się zmieniać kąt łopat wentylatora i czy jest taka potrzeba ? A jaką ma szerokość na pojedyńczych kołach?
Może jakieś zdjęcia z zabiegów ,albo filmk .
Pozdrawiam
Odp: opryskiwacze sadownicze - Dominiak [wiadomość #99874 (odpowiedź na #70611) ] nie, 26 maj 2013 19:36 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
michal10013 jest aktualnie niedostępny michal10013
Początkujący
WITAM
Jestem zainteresowany tym opryskiwaczem Napiszcie z jakimi ciagnikami go używacie - najlepiej niech ktos zapoda jakis filmik

Odp: opryskiwacze sadownicze - Dominiak [wiadomość #99995 (odpowiedź na #70611) ] pon, 27 maj 2013 21:19 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
mam 2000 l i ciągam go ursusem 2812 na 1 szosowej nawet po górkach na 1 biegu wentylatora
jak bardzo duża góra to 4 polowa -mam taką na 1 kwaterze ale zwykłym opryskiwaczem bez kolumny też była 4 polowa
opryskiwacz nie potrzebuje dużej mocy
nie przedmuchuje bo pryskamy na niskich obrotach -nie trzeba gnieśc na gaz , nie ma takiej potrzeby(oszczędzamy paliwo przy okazji)
górny wentylator i 11 dysz na stronę robią robotę
nawet wiaterek i jest ok
drzewo jest całe pokryte ciecza
opryskiwacze(nazw nie będe wymieniał) co brakuje wiatru na górze to o kant h... pobic
Dominiakiem można szybciej jezdzić i jest ok
ja jeżdzę 1 bo 2 chyba za szybka, przydał by się pośredni bieg w ursusie pomiędzy 1 a 2 albo nowy koń z rozbudowana skrzynia biegów i wtedy bym jezdził jeszcze szybciej Cool
podsumowując jestem bardzo zadowolony, sprzęt godny polecenia i na pewno będzie ich jezdziło coraz więcej w gospodarstwach sadowniczych
Odp: opryskiwacze sadownicze - Dominiak [wiadomość #100012 (odpowiedź na #70611) ] wto, 28 maj 2013 07:34 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
gardner jest aktualnie niedostępny gardner
Zaawansowany
Opryskiwacz może i dobry ale w tym roku to i dominiak nie pomoże grzyb u każdego będzie Laughing
A taka już Na poważnie to ciągniki nie lubia wolnych obrotów przynajmniej te nowe, serwisant mówił że 1100 obrotów to minimum bo inaczej długo nie pochodzi.
Odp: opryskiwacze sadownicze - Dominiak [wiadomość #100015 (odpowiedź na #70611) ] wto, 28 maj 2013 07:57 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
pier....... kotka
niech ma wolne obroty tylko żeby go nie dusic -czyli 1100 i ok
Odp: opryskiwacze sadownicze - Dominiak [wiadomość #102248 (odpowiedź na #70611) ] nie, 23 czerwiec 2013 10:57 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
u mnie na tych kawałkach na których chodził tylko dominiak
czyściutko (jest idaret, gloster,jonaprince, eliza)
natomiast na innych z doskoku chodził też inny opryskiwacz też z kolumną ale niższą -jak sie poszuka to na idarecie się znajdzie szczególnie na górze, na innych odmianach ok
Odp: opryskiwacze sadownicze - Dominiak [wiadomość #102746 (odpowiedź na #70611) ] nie, 30 czerwiec 2013 08:32 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
tomwoj jest aktualnie niedostępny tomwoj
Nowy
Opryskiwacze Dominiak kupiłem na Tandemie i z Komputerem Arag Bravo 300 S, Do 10 zabiegu jeździłem 7,5 km/g po 10 zabiegu 8 km/ g , obroty ciągnika 1100 , obroty wałka 330 . Obroty ustawione na 540 , Opryskiwacz na 1 biegu , Jeżdżąc szybciej ciecz zostaje w koronie i nie przelatuje na sąsiednie rzędy ,z parchem nie ma problemu , Polecam także komputer , wpisujemy ilość cieczy , szerokość rzędów i jedziemy ,koputer dobiera wydajność sobie sam do danej prędkości jaka jedziemy , Spalanie ciągnika w Dominiaku mniejsze o 1,3 litra na godzinę niż przy opryskiwaczu znanej firmy Włoskiej którym wykonywałem zabiegi w ubiegłym roku ,Napewno wynika to z tego że aby nie ryzykując o górną korone przystawka kolumna ustawiona była na 2 bieg , prędkość 6,5 km/g , Moc ciągnika 60 km . Podsumowując opryskiwacz Dominiak spełnił moje oczekiwanie . POLECAM
Odp: opryskiwacze sadownicze - Dominiak [wiadomość #104741 (odpowiedź na #70611) ] pią, 26 lipiec 2013 14:22 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
michal10013 jest aktualnie niedostępny michal10013
Początkujący
WITAM
Czy pryska ktos MISTRALEM 55KM(new hollandem) i tym opryskiwaczem daje ten ciagniczek rade z tym opryskiwaczem Jesli to mozliwe prosił bym o jakis pokaz.

Pozdrawiam
Odp: opryskiwacze sadownicze - Dominiak [wiadomość #104748 (odpowiedź na #70611) ] pią, 26 lipiec 2013 20:50 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
witam, na pewno da rade
ja pryskam ursusem 2812 -38 km
jeżdzę 1 szosową na niskich obrotach -jest ok nawet na wzniesieniach
znajomy ma munschoffa i tym samym ciągnikiem jeżdzi 4 czasem 3 polową -bo góra słabiej dmucha
u mnie tam gdzie chodził tylko dominiak jest czyściutko -cały sezon jeżdzę 1 szosową
Odp: opryskiwacze sadownicze - Dominiak [wiadomość #104802 (odpowiedź na #70611) ] nie, 28 lipiec 2013 02:30 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Wladek62 jest aktualnie niedostępny Wladek62
Nowy
W zupełności wystarczy. Jest to opryskiwacz, który rzeczywiście potrzebuje bardzo mało mocy, np ze względu na duży rozmiar zastosowanych kół. Sam użytkuję go z ciągnikiem Kubota L5040(51KM), który bardzo dobrze sobie z nim radzi nawet na lekkich wzniesieniach.
Co do oprysku to: 1300obr silnika, 300obr na wałku, 6,5km/h, 1 bieg wentylatora, ciśnienie 10atm. Sad 3-4 letni, więc z powodzeniem przedmuchuje na drugą stronę Razz . Pozdrawiam
Odp: opryskiwacze sadownicze - Dominiak [wiadomość #104837 (odpowiedź na #104802) ] nie, 28 lipiec 2013 19:51 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
mdarek jest aktualnie niedostępny mdarek
Zaawansowany
Jeżeli opryskiwacz przedmchuje korony drzew to za wolno jeździsz, albo opryskiwacz ma za duzy wydatek powietrza. Cala sprawa z opryskiwaczami sadowniczymi polega na tym ,aby cala masa wytworzonego przez wentylator powietrza została w wnętrzu korony a nie przeleciała przez dwa rządki drzew.
Odp: opryskiwacze sadownicze - Dominiak [wiadomość #104848 (odpowiedź na #70611) ] nie, 28 lipiec 2013 22:17 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Wladek62 jest aktualnie niedostępny Wladek62
Nowy
Powietrze z cieczą są dlatego przedmuchiwane, gdyż w moim przypadku jest to młode jeszcze nasadzenie. Pomimo tego, czubki nie posiadają oznak nieodpryskania. Po zabiegu są dobrze pokryte środkiem..
Odp: opryskiwacze sadownicze - Dominiak [wiadomość #105038 (odpowiedź na #70611) ] czw, 01 sierpień 2013 19:56 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
kwiatsad jest aktualnie niedostępny kwiatsad
Zaawansowany
Dominiak wymięka : http://www.youtube.com/watch?v=Z0g7Znegf6w&feature=c4-ov erview&list=UUeXArQhOtrmUIMFsJuVomHA

[Uaktualnione dnia: sob, 10 sierpień 2013 20:34]

icon5.gif  Komputer do opryskiwacza Dominiak [wiadomość #105149 (odpowiedź na #70611) ] sob, 03 sierpień 2013 17:58 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
luuk1998 jest aktualnie niedostępny luuk1998
Nowy
Witam
Zamierzam kupić opryskiwacz Dominiak z beczką 2000l na podwujnej osi i z najwyrzszą dwuwentylatorową przystawką . Do tego jeszce chcę dorzucić elektrozawory lub komputer i tutej mam problem bo nie wiem co wybrać proszę o opinie i jakieś rady . Jeśli miałbym brać kopmuter nie wiem takrze jaką firme wybrać więc proszę ruwnierz o jakieś rady i opinie .

Dzięki wszystkim za opinie i rady
Pozdrawiam Very Happy
Odp: Komputer do opryskiwacza Dominiak [wiadomość #105150 (odpowiedź na #105149) ] sob, 03 sierpień 2013 18:12 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
vitoma jest aktualnie niedostępny vitoma
Nowy
Jesli chodzi o komputer to zdecydowanie najpopularniejszy jest Arag Bravo 180 lub 300S. Bravo 180 jest stosunkowo tani i zbiera bardzo dobre opinie. Sam mam takiego na półce, ale poki co leży i czeka na montaż Embarassed.
Odp: Komputer do opryskiwacza Dominiak [wiadomość #105166 (odpowiedź na #105149) ] sob, 03 sierpień 2013 21:49 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Turysta jest aktualnie niedostępny Turysta
Maniak
vitoma , to jak ma czekać to prześlij mi go , ja sobie zamontuję Rolling Eyes

Elektrozawory ww firmy mam od lat i nie wyobrażam sobie powrotu do wajchy w kabinie.Do elektrozaworów wałek łamany i jeżdżę bez wyłączania WOM tylko naciskam wyłączniki, komfort super, nie wspominając o oszczędności czasu.
Odp: Komputer do opryskiwacza Dominiak [wiadomość #105180 (odpowiedź na #105149) ] sob, 03 sierpień 2013 23:48 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
wlodekpo jest aktualnie niedostępny wlodekpo
Początkujący
Tee jeta 844ab używam ponad 10 lat, jestem zadowolony. Każda zmiana prędkości lub rozstawy rzędów wywołuje zmianę ciśnienia aby dawka na ha była taka sama. Nie mam porównania z innymi komputerami. Opryskiwacz TYLKO Z KOMPUTEREM!!!
Odp: Komputer do opryskiwacza Dominiak [wiadomość #105183 (odpowiedź na #105149) ] nie, 04 sierpień 2013 00:18 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Magister jest aktualnie niedostępny Magister
Zaawansowany
luuk1998 napisał(a) dnia sob, 03 sierpień 2013 05:58

Witam
Zamierzam kupić opryskiwacz Dominiak z beczką 2000l na podwujnej osi i z najwyrzszą dwuwentylatorową przystawką . Do tego jeszce chcę dorzucić elektrozawory lub komputer i tutej mam problem bo nie wiem co wybrać proszę o opinie i jakieś rady . Jeśli miałbym brać kopmuter nie wiem takrze jaką firme wybrać więc proszę ruwnierz o jakieś rady i opinie .

Pozdrawiam Very Happy

Nie jestem w stanie odpowiadać na tak zadane pytania. Masz dysgrafię? Nie masz słownika w kompie? Ciekawe kto Ci czyta instrukcje stosowania środków ochrony. Brak słów.
Odp: Komputer do opryskiwacza Dominiak [wiadomość #105203 (odpowiedź na #105183) ] nie, 04 sierpień 2013 13:17 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
luuk1998 jest aktualnie niedostępny luuk1998
Nowy
Nie zgłaszam sie na to forum w sprawie dysgrafi ani ortografi . To jest forum sadownicze !!!
Odp: Komputer do opryskiwacza Dominiak [wiadomość #105212 (odpowiedź na #105183) ] nie, 04 sierpień 2013 16:34 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do poprzedniej wiadomości
checkmate jest aktualnie niedostępny checkmate
Zaawansowany
Magister napisał(a) dnia nie, 04 sierpień 2013 12:18

luuk1998 napisał(a) dnia sob, 03 sierpień 2013 05:58

Witam

Pozdrawiam Very Happy

Nie jestem w stanie odpowiadać na tak zadane pytania. Masz dysgrafię? Nie masz słownika w kompie? Ciekawe kto Ci czyta instrukcje stosowania środków ochrony. Brak słów.

Popieram kolegę. To aż się czytać nie daje. Tym bardziej że nie trzeba się uczyć ortografii, wystarczy skorzystać ze słownika w przeglądarce albo Wordzie. To lenistwo i brak szacunku wobec rozmówców. Chcesz dostać informacje a nie raczysz się wysilić żeby choć postarać się poprawnie napisać pytanie.
Poprzedni wątek:Pompa p-60 pomoc
Następny wątek:New holland TN 75V
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]