użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Porzeczki - agrotechnika » Chwasty w porzeczkach - tematy połączone
Odp: Chwasty w porzeczkach - tematy połączone [wiadomość #99307 (odpowiedź na #3478) ] pon, 20 maj 2013 14:51 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
matias77 jest aktualnie niedostępny matias77
Zaawansowany
dzieki za odp. jak się sprawdza warto kupić
Odp: Chwasty w porzeczkach - tematy połączone [wiadomość #99308 (odpowiedź na #3478) ] pon, 20 maj 2013 14:56 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
ultracyd jest aktualnie niedostępny ultracyd
Zaawansowany
Można też zrobić samo ramię i zaadaptować do zwykłego rozdrabniacza. Żeby było ciekawiej ciągam ją C 330M. Ma co robić..
Odp: Chwasty w porzeczkach - tematy połączone [wiadomość #100025 (odpowiedź na #3478) ] wto, 28 maj 2013 09:41 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
farmer4 jest aktualnie niedostępny farmer4
Stały bywalec
jesienią wsadziłem dwuletnią suite i mam pytanie czy można zastosować teraz agil czy nie zahamuje to wzrostu roślin, chodzi mi o to że w 2 miejscach na polu jest przesmyk tzw czerwonki , ziemia ta ma to do siebie, że gdy jest sucho to gracowanie odpada gdy teraz popadało to wszystko będzie się mazać, w tych miejscach oprócz perzu jest też dużo ostu, czym go potraktować.
Odp: Chwasty w porzeczkach - tematy połączone [wiadomość #100043 (odpowiedź na #3478) ] wto, 28 maj 2013 11:05 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Fragii jest aktualnie niedostępny Fragii
Maniak
Najlepsza jest: żona, dziewczyna, teściowa, córka, babcia + ostre narzędzie.
Odp: Chwasty w porzeczkach - tematy połączone [wiadomość #100126 (odpowiedź na #3478) ] wto, 28 maj 2013 22:21 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
farmer4 jest aktualnie niedostępny farmer4
Stały bywalec
można czy nie bo gracol pójdzie tylko niech troche podeschnie i jeszcze jedno czy w sztorbach teraz też można bo gracowaniu wychodzi tzw trawica a to jeszcze większe g.. jak perz bo jak się rozrośnie to już d.. blada
Odp: Chwasty w porzeczkach - tematy połączone [wiadomość #100136 (odpowiedź na #3478) ] śro, 29 maj 2013 00:16 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
kielbasa jest aktualnie niedostępny kielbasa
Początkujący
Można każdym selektywnym na jednoliścienne, czyli trawy, samosiewy zbóż, perz itp. Z tym że na owocujące powinieneś to zrobić przed kwitnieniem, albo po zbiorach. Ja jak podeschnie to w sztobrach targą teraz opryskam, ale w ubiegłym roku stosowałem agil i było ok.
Odp: Chwasty w porzeczkach - tematy połączone [wiadomość #100137 (odpowiedź na #3478) ] śro, 29 maj 2013 00:18 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
A na oset lontrel, ale tym możesz spalić porzeczki, tylko z osłoną i baaardzo ostrożnie.
Odp: Chwasty w porzeczkach - tematy połączone [wiadomość #106377 (odpowiedź na #3478) ] czw, 29 sierpień 2013 08:42 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
rafal00007 jest aktualnie niedostępny rafal00007
Zaawansowany
czy moze ktos stosował pryskanie roundup w krzaki zeby zniszczyc chwasty rosnace w srodku rzedu. Chce zastosowac taki oprysk w młodej plantacji ktora w tym roku pierwszy raz owocowała.
Odp: Chwasty w porzeczkach - tematy połączone [wiadomość #106424 (odpowiedź na #106377) ] czw, 29 sierpień 2013 21:12 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
kamczat jest aktualnie niedostępny kamczat
Maniak
Jeśli są to chwasty jednoliścienne to wystarczy np. Agil. Jeśli są to dwuliścienne to zapewne są już w fazie wysiewu nasion , więc właściwie swoją powinność życiową już spełniły i lepiej dać sobie spokój z opryskiem. Jeśli natomiast są one w młodym stadium to może Basta lub Reglone wystarczy?
Odp: Chwasty w porzeczkach - tematy połączone [wiadomość #106533 (odpowiedź na #106424) ] nie, 01 wrzesień 2013 10:48 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
marcin83 jest aktualnie niedostępny marcin83
Zaawansowany
krzaki poniżej 3 roku mogą źle zareagować na glifosat. Ja bym nie ryzykował.
Odp: Chwasty w porzeczkach - tematy połączone [wiadomość #106572 (odpowiedź na #3478) ] nie, 01 wrzesień 2013 21:15 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
Ja też uważam, że na takie młode krzaki to glifosat pryskany w rząd mógłby porazić całe krzaki, tam jest jeszcze kora, która nie jest zupełnie zdrewniała. Osobiście pryskałem, ale już starsze plantacje, 6 i 7 letnie ale jak już nie było w ogóle liści czyli koniec października chyba. Efekt to do kwitnienia można było zapomnieć o chwaście, ale po kwitnieniu zabieg z herbicydem był konieczny, no oczywiście z osłonami.
Odp: Chwasty w porzeczkach - tematy połączone [wiadomość #108625 (odpowiedź na #3478) ] pon, 14 październik 2013 09:55 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
piter21 jest aktualnie niedostępny piter21
Zaawansowany
Witam czy ktos moze mi doradzic co teraz robic?? Mam trzyletnia plantacje, troche chwastow rosnie w porzeczce i nie wiem co teraz zrobic. Mam belke od Jagody i zastanawiam sie czy prykac tylko tymi dwoma dyszami a ta 3 dysza ktora strzela w srodek krzaka zamknac i prykac jakims roundepem albo chwastoxem czy poczekac az wszystkie liscie opadna i dopiero z ta 3 dysza pryskac. Na tiselu jest jeszcze bardzo duzo lisci ale na tibenie juz tylko na samym czubku. W tym roku na wiosne pryskalem tylko simazina i to wszystko dlatego sporo chwastow jest w krzakach. Co mozna teraz zrobic??
Odp: Chwasty w porzeczkach - tematy połączone [wiadomość #108653 (odpowiedź na #3478) ] pon, 14 październik 2013 21:27 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
pokez85 jest aktualnie niedostępny pokez85
Początkujący
mam czysto za sprawą 2 krotnego pryskania i raz pielenie.

teraz zielsko jak i wszystko inne już słabo wegetuje więc trudniej będzie zwalczyć, a i do wiosny jakąś część składników porzeczkom podkradnie.

najlepiej byłoby pozbyć się zielska. Gdy będzie długo ciepło jak rok temu do grudnia zielsko znakomicie ukorzeni się, i wiosną aż strach myśleć jak szybko ruszy
Odp: Chwasty w porzeczkach - tematy połączone [wiadomość #108684 (odpowiedź na #3478) ] wto, 15 październik 2013 20:44 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
No wlasnie zdaje sobie z tego sprawe ze cos trzeba zrobic i moje pytanie brzmi czy pryskac z oslonami w pasach jak jeszcze wisza na krzaku czy poczekac jeszcze jakies 2 tygodnie az wszystkie liscie opadna i bez oslon dawac w krzak??
Odp: Chwasty w porzeczkach - tematy połączone [wiadomość #108687 (odpowiedź na #108684) ] wto, 15 październik 2013 21:05 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Poczekaj nawet i miesiąc i dopiero bez osłon w krzaki. Teraz jeszcze niskie pąki wchłoną herbicyd. Choć i późne pryskanie nie gwarantuje braku uszkodzeń na wiosnę.
Odp: Chwasty w porzeczkach - tematy połączone [wiadomość #108703 (odpowiedź na #3478) ] śro, 16 październik 2013 09:34 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
Ok dzieki Kamczat za porade, czyli jeszcze na spokojnie sobie poczekam. A mozesz mi jeszcze doradzic czy najlepiej pryskac???
Odp: Chwasty w porzeczkach - tematy połączone [wiadomość #108706 (odpowiedź na #3478) ] śro, 16 październik 2013 13:09 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Taki oprysk to przed samą zimą, przynajmniej tak powinno się robić, im zimniej i później tym lepiej. Teraz jak jest ciepło to porazi krzak, choć w 3 letniej jak dasz w krzak to na 100% będę mniejsze lub większe uszkodzenia ponieważ patyki nawet tam nisko są jeszcze zielone.
Odp: Chwasty w porzeczkach - tematy połączone [wiadomość #108711 (odpowiedź na #3478) ] śro, 16 październik 2013 16:45 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
marluk jest aktualnie niedostępny marluk
Maniak
ja nie rozumiem tego zabiegu pryskania w krzak. opryskajcie sobie z oslona glifosatem belka i macie czysto a jak gdzies w srodku przetrwa malutka trawka czy malenki pojedynczy chwascik to przeciez tragedii nie ma, nie popadajmy w paranoje. moim zdaniem nie warto ryzykowac na takie zabiegi.
Odp: Chwasty w porzeczkach - tematy połączone [wiadomość #108726 (odpowiedź na #108711) ] śro, 16 październik 2013 20:41 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
dido1974 jest aktualnie niedostępny dido1974
Stały bywalec
Ja twierdze że oprysk teraz jak trawa nie rośnie a nawet częściowo mróz ją skosił nie ma sensu a oprysk w krzak to dla mnie ryzyko i nie mówcie że porzeczka tego nie odczuje , ja pryskam dwa razy w roku gallup-em i nie mam problemem z trawą
Odp: Chwasty w porzeczkach - tematy połączone [wiadomość #108743 (odpowiedź na #3478) ] czw, 17 październik 2013 11:38 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
i tutaj wychodzi Wasze słabe doświadczenie jeśli chodzi o porzeczkę. Jeśli dido uważasz, że oprysk Gallupem bądź innym takim środkiem teraz jest bez sensu to zrób sobie test, i opryskaj jeden rząd ale nie teraz a za miesiąc, oczywiście w odpowiedniej pogodzie i jak nie będzie mokro i na wiosnę zobaczysz różnicę a gwarantuje zmienisz zdanie.

Co do pryskania w krzak i po krzaku środkiem takim jak Roundup to każdy musi wiedzieć że taki zabieg choćby nie wiem jak dobrze wykonany i w odpowiedniej pogodzie osłabia i niszczy porzeczki. A już nie mówię o stosowaniu takiego zabiegu jak porzeczki są młode (dla mnie 3 letnia plantacja jest młoda). Ja stosuje to ale tylko wybiorczo tak gdzie np wyskoczy powój w środku i na plantacjach dosyć starych. Ale jeśli komuś nie chce się pielić bądź nie umie przygotować pola pod porzeczkę i ma problem z chwastami to oby więcej było takich plantatorów bo wątpię aby z porzeczki coś było w przyszłości jak już teraz dajemy jej w kość.
Odp: Chwasty w porzeczkach - tematy połączone [wiadomość #108744 (odpowiedź na #108743) ] czw, 17 październik 2013 12:55 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
dido1974 jest aktualnie niedostępny dido1974
Stały bywalec
I znowu nie obyło się bez docinki od .... Każdy wie kogo Very Happy
Odp: Chwasty w porzeczkach - tematy połączone [wiadomość #108769 (odpowiedź na #108744) ] czw, 17 październik 2013 20:21 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Akurat tutaj dopatrywałbym się konstruktywnej krytyki. Rada Fragiego jak najbardziej słuszna.
Odp: Chwasty w porzeczkach - tematy połączone [wiadomość #108779 (odpowiedź na #3478) ] czw, 17 październik 2013 21:17 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
Docinki od Fragiego będą zawsze bo zapomniał jak on sam zaczynał. Od razu miał wiedzę na obecnym poziomie. Ciekaw jestem czy tak na każdym forum kozaczy z którego zaczyna czerpać wiedzę.
Odp: Chwasty w porzeczkach - tematy połączone [wiadomość #108780 (odpowiedź na #108769) ] czw, 17 październik 2013 21:20 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
Idąc dalej to można rozłożyć opryskiwacz polowy i pryskać po całości.... Wtedy to już wogóle robota szybko pójdzie he he Twisted Evil a na poważnie to bez osłon glifosat na pewno w większym bądź mniejszym stopniu negatywnie wpływa na porzeczkę.

[Uaktualnione dnia: czw, 17 październik 2013 21:22]

Odp: Chwasty w porzeczkach - tematy połączone [wiadomość #108783 (odpowiedź na #3478) ] czw, 17 październik 2013 21:41 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Ja akurat nie zaczynałem i wiedzę mam wpojoną od maleńkiego. Ponieważ to moi rodzice zaczynali i dzięki Nim mam (mamy) bardzo dobre stosunki z większością profesorów z Instytutu w Skce, stąd i moja wiedza. Poza tym ja i tak uważam że w tej uprawie człowiek uczy się cały czas. A oprysk dawany w listopadzie, oczywiście zależy od pogody, bo jak będzie ciepło to trzeba czekać nawet i dłużej, działa bardzo dobrze na wiosnę i nawet do końca kwitnienia może być spokój. Oczywiście można opryskać wiosną i też będzie ok ale ja np wole jesienią późną bo teraz i tak nie ma za wiele prac prócz cięcia a wiosną tak jak w tym roku wszystko trzeba było robić w biegu.
Odp: Chwasty w porzeczkach - tematy połączone [wiadomość #108788 (odpowiedź na #108783) ] czw, 17 październik 2013 22:16 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
PiotrKO jest aktualnie niedostępny PiotrKO
Nowy
witam, to co Pan poleca, na pewno listopad o ile będzie zimny temp. ok.0'C, wykonanie zabiegu pryskania po całym krzaku bez osłon, jakimi środkami w jakiej proporcji??

pozdrawiam
Odp: Chwasty w porzeczkach - tematy połączone [wiadomość #108794 (odpowiedź na #3478) ] czw, 17 październik 2013 23:23 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
Czyli pewnie bede pryskal jeszcze w tym tygodniu ale tylko tymi dwoma dyszami bez pryskania w krzak bo moze i szkoda a w sumie to i tak powinno byc ladnie wypryskane. A posiadacze belki od Jagody moga sie wypowiedzic jak sprawuje sie ona w porzeczce?? Czy wszystko jest ok?? Czy pryskacie tylko tymi dwoma dyszami czy tez tej trzeciez dyszy poza oslona uzywacie??
Odp: Chwasty w porzeczkach - tematy połączone [wiadomość #108804 (odpowiedź na #108794) ] pią, 18 październik 2013 09:35 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
czarekW jest aktualnie niedostępny czarekW
Zaawansowany
Panowie ja kupiłem Kerb 50 WSP , chcę nim pryskać w krzak mam 4 letnią plantację chyba nic nie powinno się stać , ale zastanawiam się czy nie dolać np. 1 litra na hektar Rundup'u , dawka jaką będę dawał jeśli chodzi o Kerb t0 3kg / hektar. Co o tym myślicie , ja pasy przy porzeczce mam czyste ale straszny powój i perz mam w krzaku Sad

[Uaktualnione dnia: pią, 18 październik 2013 09:36]

Odp: Chwasty w porzeczkach - tematy połączone [wiadomość #108805 (odpowiedź na #3478) ] pią, 18 październik 2013 10:08 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
marluk jest aktualnie niedostępny marluk
Maniak
kerb ci nie zniszczy powoju. Za rok znowu bedzie.
Odp: Chwasty w porzeczkach - tematy połączone [wiadomość #108871 (odpowiedź na #108805) ] sob, 19 październik 2013 18:00 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
CZerwony82 jest aktualnie niedostępny CZerwony82
Stały bywalec
ja w tamtym roku zrobiłem tak:na jesieni zjeździłem pod krzakami glebogryzarką kątową, potem z braku czasu na wiosnę jak śnieg stopniał opryskałem kerbem i było ok do kończ kwietnia i nawet powoju było mało. pryskałem bez osłon w krzak
Odp: Chwasty w porzeczkach - tematy połączone [wiadomość #108875 (odpowiedź na #108871) ] sob, 19 październik 2013 19:08 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Jaki jest sens używania glebogryzarki w porzeczkach, przecież to jeden z najpłycej korzeniących się gatunków sadowniczych. Każde ruszanie gleby to większa presja kiełkujących chwastów.
Odp: Chwasty w porzeczkach - tematy połączone [wiadomość #108891 (odpowiedź na #3478) ] sob, 19 październik 2013 22:10 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
zgadzam się z poprzednikiem, kazde takie naruszanie np. glebogryzarka przyspiesza rozwoj zielska.z mech sposobów najlepsza metoda to orka ale wiadomo ze nie mozna przy krzakach i nie ekonomicznie wiec pozostaje chemia
Odp: Chwasty w porzeczkach - tematy połączone [wiadomość #108895 (odpowiedź na #108891) ] nie, 20 październik 2013 08:34 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Stały bywalec
glebogryzarką niszczy się chwasty, a na etykiecie kerbu jest napisane żeby stosować na glebę wolną od chwastów, poza tym zabieg glebogryzarką przeprowadzony był pod koniec października, więc wiele chwastów przez listopad i zimę nie wyrosło, na wiosnę poszedł kerb i było ok Smile

[Uaktualnione dnia: nie, 20 październik 2013 08:34]

Odp: Chwasty w porzeczkach - tematy połączone [wiadomość #108898 (odpowiedź na #108895) ] nie, 20 październik 2013 09:30 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
wiadomo coś za coś ruszysz glebę to porzeczkom lepiej. powietrze do korzeni dojdzie i nawóz szybciej się rozpuści itp.. ale z kolei zielsko zaczyna kiełkować jak szalone. mi się wydaję że lepiej gleby nie ruszać. Oprysk późną jesienią potem w maju i w zależności od tempa wzrostu ziela jeszcze jeden oprysk po zbiorach albo już tylko koszenie do jesieni. U mnie przynajmnniej taki system się sprawdza na glebach lekkich, 4 i 5 klasa.
Odp: Chwasty w porzeczkach - tematy połączone [wiadomość #108899 (odpowiedź na #108898) ] nie, 20 październik 2013 09:36 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
odnośnie jesiennych oprysków od ziela mam pytanie czy ktoś robi coś z zalegającymi liśćmi pod krzakami które zakrywają większość powierzchni gleby opryskiwanej zatrzymując tym samym sporo cieczy użytkowej. Usuwacie je w jakiś sposób przed pryskaniem?????
Odp: Chwasty w porzeczkach - tematy połączone [wiadomość #108901 (odpowiedź na #108899) ] nie, 20 październik 2013 09:44 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
I jeszcze jedno pytanie odnośnie chwastów w porzeczce. Jak w pasach herbicydowych pojawia się mech ( 3 letnia porzeczka) to oznacza że gleba jest kwaśna??? przed założeniem plantacji pole było wapnowane a terez Sypię co rok kredę granulowaną więc wydawać by się mogło że ph gleby jesy OK????
Co wy koledzy na to?
Odp: Chwasty w porzeczkach - tematy połączone [wiadomość #108925 (odpowiedź na #108901) ] nie, 20 październik 2013 15:25 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Stały bywalec
nie wiem jak to jest z kiełkowaniem z chwastami w listopadzie i zimie ale wiem że glebogryzarką zniszczę te które są na jesieni, a przy okazji przemielę opadłe liście i w ten sposób będę miał czystą ziemię pod krzakami, a i nawóz zostanie zmieszany z ziemią Smile Smile Smile Smile
Odp: Chwasty w porzeczkach - tematy połączone [wiadomość #109016 (odpowiedź na #3478) ] wto, 22 październik 2013 10:46 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Boże jak można używać glebogryzarki w porzeczkach jeszcze pod krzakami... OMG.

Co do problemu liści pod krzakiem to najlepiej je wygarnąć oczywiście. Ale ja pryskałem też na liście z braku czasu i nie widziałem aby oprysk gorzej zadziałał, może troszeczkę gorzej ale też było ok.
Co do belki z Jagody. Przecież ta trzecia dysza nie osłonięta ma regulacje i można tak ustawić że nie musi lecieć w krzak, a niestety dysza 2 ta asymetrycza nie dopryskuje do krawędzi belki, zostawia około 10 cm więc ja sobie tak ustawiam tą trzecią aby akurat to dopryskać. Ale ogólnie belka z Jagody dla mnie zasługuje na 6. Prawdopodobnie najlepsza do porzeczek jaką widziałem. Zobaczymy jak będzie z pogoda, ale myślę że gdzieś za 2-3 tygodnie liście spadną i będzie można pryskać.
Co do oprysku kerbem i jemu podobnych to kerbem można pryskać nawet po całym krzaku, jak komu wygodnie ale Kerb to jedynie jednoliścienne bierze więc to tak średnio, ja pryskam Kerbem punktowo na perz. I najlepiej wczesną wiosną, lepiej działa i dłużej niż jesienią.
Co do dawki to Azotopu nie wiem jaką daję, znaczy nie pamiętam ale Nim pryskam wiosną. Co do dawki innych środków to ja stosuje taką mieszankę: Roundup 1l + Chwastox 0,5l + Siarczan Amonu 1kg = 100l. Na hektar wody wychodzi mi belką z Jagody jakieś w przybliżeniu 200l.

Jeżeli ktoś ma problem z chwastami typu przytulia czy powój to polecam zabieg Staranne. Tylko zajebiście bardzo trzeba uważać, bo to jest tak mocny środek że jak opryskach jeden liści na krzaku to cały krzak odczuje.
Odp: Chwasty w porzeczkach - tematy połączone [wiadomość #109633 (odpowiedź na #3478) ] pią, 01 listopad 2013 14:06 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
matiz6220 jest aktualnie niedostępny matiz6220
Początkujący
witam.panowie chcę opryskać nowo posadzoną plantację porzeczki czerwonej Panidą bez osłon czy nie zaszkodzi to krzewom?
Odp: Chwasty w porzeczkach - tematy połączone [wiadomość #109673 (odpowiedź na #109016) ] sob, 02 listopad 2013 12:21 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do poprzedniej wiadomości
Stały bywalec
Fragii napisałeś-,,Na hektar wody wychodzi mi belką z Jagody jakieś w przybliżeniu 200l."

Fragi napisz proszę jakie dysze masz zamontowane w tej belce i jakim ciśnieniem pryskasz. Z góry dzięki i pozdrawiam Smile

[Uaktualnione dnia: sob, 02 listopad 2013 12:23]

Poprzedni wątek:Wyorywacz do porzeczki
Następny wątek:rekompensaty za porzeczke
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]