użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Mechanizacja sadownictwa » Jaką pilarkę najlepiej kupić?
Jaką pilarkę najlepiej kupić? [wiadomość #2424] czw, 08 marzec 2007 18:44 Przejdź do następnej wiadomości
Gosc jest aktualnie niedostępny Gosc
Maniak
jakie pilarki spalinowe posiadacie i jakie polecacie.Zamierzam sie z zakpupem piły spalinowej.Mój sthill odmowil juz posluszenstwa.Mysle o modelu 025 a moze jaka makita??
Odp: Jaka pilarka spalinowa [wiadomość #2436 (odpowiedź na #2424) ] czw, 08 marzec 2007 21:28 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Turysta jest aktualnie niedostępny Turysta
Maniak
Cześć.
Temat ten był szeroko omówiony na starym forum.
Makita napewno robi dore wiertarki i inne elnarz. ale do sadu pilarka to jednak Stihl lub Husqwarna.
Ostatnio pojawił się super lekki i poręczny mały Stihl można pracowac jedna ręką(tzn. oczywiście to wbrew zaleceniom).Zobacz go a potem rozpatruj inne modele.
Ja go widziałem pierwszy raz na MTAS.
Dobrego wyboru życzy Krzyś.
Odp: Jaka pilarka spalinowa [wiadomość #2437 (odpowiedź na #2436) ] czw, 08 marzec 2007 21:45 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
A jaki to model?
Odp: Jaka pilarka spalinowa [wiadomość #2456 (odpowiedź na #2424) ] pią, 09 marzec 2007 18:18 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
ja tez ja widzialem na MTAS byl to model 192 o ile dobrze pamietam.
jest to lzejszy natepca modelu 190 lub jak kto woli 019 tylko z4e ma wiecej elementow plastikowych i dlatego jest lzejszy. ja mam ta cizsza juz 11 lat i bardzo sobie ja chwale. jedna reka nie tnie sie caly czas ale przydaje sie taka opcja Smile
pozdrawiam
Odp: Jaka pilarka spalinowa [wiadomość #2471 (odpowiedź na #2437) ] sob, 10 marzec 2007 07:10 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
ja kupiłem ostatnio Oleo Mac 937, ciężar 4kg, moc 2,2KM,układ antywibracyjny, hamulec bezwładnościowy,dł prowadnicy 35cm, cena 888zł. fajna i niedroga. Pozdrawiam!
Odp: Jaka pilarka spalinowa [wiadomość #2479 (odpowiedź na #2424) ] sob, 10 marzec 2007 19:01 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
ja od 11 lat używam Stihla 023C i jestem z niej bardzo zadowolony. Wymieniłem tylko łożysko na wale. Od 10 lat dom ogrzewam tylko drewnem i corocznie tnę 8 czubatych przyczep głównie akacji. Zużywam rocznie przeważnie 5 łańcuchów i jedną prowadnicę. Jak będę zmieniał to na pewno kupię też Stihla. Przedtem miałem Solo 655 też niezła ale mniej trwała.
Odp: Jaka pilarka spalinowa [wiadomość #2480 (odpowiedź na #2479) ] sob, 10 marzec 2007 19:06 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Chyba wybiore stihla.Model 025.BO te male to raczej zabawka.
Odp: Jaka pilarka spalinowa [wiadomość #2561 (odpowiedź na #2424) ] pią, 16 marzec 2007 21:06 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Jakub3GS jest aktualnie niedostępny Jakub3GS
Zaawansowany
ja mam dolmara PS341 i 115i
Odp: Jaka pilarka spalinowa [wiadomość #2580 (odpowiedź na #2424) ] nie, 18 marzec 2007 17:02 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
daridari jest aktualnie niedostępny daridari
Zaawansowany
Radziłbym uważać z tym trzymaniem piły jedną ręką. Widziałem jak facet, który jest cieślą czyli z piłą pracuje codziennie jedną ręką trzymał ciętą gałąź, a drugą piłę. Piła zaczęła lekko podskakiwać i prosto na tą rękę. Na szczęście miał rękawice i tylko mu paznokcie zdarło z dwóch palców.
Odp: Jaka pilarka spalinowa [wiadomość #2585 (odpowiedź na #2424) ] nie, 18 marzec 2007 19:48 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
BHP to podstawa i wyobrażnia musi wyprzedzac kazdy ruch pila a czasami rutyna powoduje powazne wypadki...

dla mnie mozliwosc ciecia jedna reka wydaje sie bezpieczniejsza niz ciecia non stop dwoma rekami poniewaz jakby co mozesz puscic pile jedna reka i wrazie czego odepchnac od siebie lecaca galaz lub pien drzewa a puszczajac pile dwureczna prowadnica natychmiast leci w noge i ta dwureczna jest zazwyczaj duzo ciezsza i powoduje wieksze zmecznie rak ale to tylko moje zdanie.

pozdrawiam
Odp: Jaka pilarka spalinowa [wiadomość #3346 (odpowiedź na #2424) ] nie, 22 kwiecień 2007 11:59 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
ciapek330 jest aktualnie niedostępny ciapek330
Początkujący
siemano ,posiadam stihla 026,jest dobra pilarka idealna do prac w sadzie jak i lesie wysoka trwałość(metalowy karter)
Odp: Jaka pilarka spalinowa [wiadomość #3355 (odpowiedź na #2424) ] nie, 22 kwiecień 2007 14:27 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
juraaa jest aktualnie niedostępny juraaa
Zaawansowany
ja mam japońską Merliyama pilarkę z przedłużaczem jest niesamowita w sadzie dosięgam do 3 metrów bez problemu i podejście do gałęzi bez wciskania się w drzewo bardzo polecam do sadu a nie do lasu.
Odp: Jaka pilarka spalinowa [wiadomość #4770 (odpowiedź na #2479) ] śro, 30 maj 2007 21:19 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
abes13 jest aktualnie niedostępny abes13
Nowy
witam prowadze firme dokładniej robie dachy od 16 lat pierwsza moją piła był oleo mac 942 najlepsza piła jaka miałem potem coś mnie podkusiło na sthila stanowczo odradzam najgorsza piła jaka miałem w rekach miałem pare pił miały u mnie naprawde ciezko sthil zepsul sie dokładnie po 2 tygodniach pracy polecam oleo maca
Odp: Jaka pilarka spalinowa [wiadomość #4797 (odpowiedź na #4770) ] czw, 31 maj 2007 11:08 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
daridari jest aktualnie niedostępny daridari
Zaawansowany
Znam paru ludzi, którzy w lesie tną drzewo. Oni używają tylko Husqvarny. Ale może sad ma inne wymagania niż las.
Odp: Jaka pilarka spalinowa [wiadomość #5258 (odpowiedź na #2424) ] pon, 11 czerwiec 2007 20:41 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
bocian jest aktualnie niedostępny bocian
Nowy
pilarek jaka polecam to tylko i wylacznie Sthill, solidna niemiecka firma, pilarki tej firmy sa u mnie juz ponad 20 lat i nigdy nie bylo z nimi problemu, wiec wg mnie wybor jest prosty
Odp: Jaka pilarka spalinowa [wiadomość #5987 (odpowiedź na #2424) ] wto, 03 lipiec 2007 22:08 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Na mojego Sthila po 11 latach eksploatacji też znalazł się amator cudzej własności. Ale oprócz piły przygarnął wartościowsze rzeczy. Dałem się namówić i teraz kupiłem Husqvarnę 359 Embarassed prawie 4KM Twisted Evil , do sadu raczej zbyt ciężka ale mam w planach kupić jeszcze coś mniejszego. Jak na razie spaliłem 8 baków paliwa, pracę ma super, na wysokich obrotach chodzi jak 4 suw. Dość sporo pali Crying or Very Sad ale taka moc z powietrza się nie bierze.
Odp: Jaka pilarka spalinowa [wiadomość #6484 (odpowiedź na #2424) ] pią, 13 lipiec 2007 18:03 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Jakub3GS jest aktualnie niedostępny Jakub3GS
Zaawansowany
stihl-a produkuja teraz w chinach
Odp: Jaka pilarka spalinowa [wiadomość #6486 (odpowiedź na #6484) ] pią, 13 lipiec 2007 20:43 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Kuba93 napisał(a) dnia pią, 13 lipiec 2007 06:03

stihl-a produkuja teraz w chinach

Nie prawda ja kupiłem i jest made in germany.Dealer powiedział ze tylko w Niemczech je robia.moze to podróbka była?
Jaką pilarkę najlepiej kupić? [wiadomość #22165 (odpowiedź na #2424) ] czw, 29 styczeń 2009 21:55 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
hifek jest aktualnie niedostępny hifek
Nowy
Witam. Na początku dodam że jestem nowy na forum i nie mam zielonego pojęcia o pilarkach. Chcę teraz jakąś kupić do przycinania drzewek i ewentualnie do innych prac. Rozglądałem się po firmach i najbardziej do gustu przypadły mi modele husqvarny. Pomyślałem że może 450 kupić? Zna się ktoś może na pilarkach husqvarny? Pozdrawiam
Odp: Jaką pilarkę najlepiej kupić? [wiadomość #22166 (odpowiedź na #22165) ] czw, 29 styczeń 2009 22:01 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
kanalia48 jest aktualnie niedostępny kanalia48
Początkujący
Witam
Zbytnio to nie znam się na husqvarnie ale polecał bym ci stihla zależy co byś robił piłą . jak można wiedzieć to do czego ci ta piła

Marcin Piłat
Odp: Jaką pilarkę najlepiej kupić? [wiadomość #22169 (odpowiedź na #22165) ] czw, 29 styczeń 2009 22:34 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
froodo666 jest aktualnie niedostępny froodo666
Początkujący
witam. ja tez polecałbym ci stihla. jesli potrzebujesz pilarke do przycinania drzewek i innych lekkich prac w sadzie to moze ci juz wystarczyc model ms 180 ewntualnie model wyzszy ms 210, 230... generalnie stihl jest nie do zajeżdżenia wiem bo pracuje takim. pozdrawiam
Odp: Jaką pilarkę najlepiej kupić? [wiadomość #22170 (odpowiedź na #22165) ] czw, 29 styczeń 2009 22:37 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
sandvik jest aktualnie niedostępny sandvik
Nowy
STIHL Embarassed uważam ze jest prze reklamowany (zdarzają się awarie). Ja osobiście mam Husqvarnę-50 już 11 lat i nie miałem zadnej usterki a przez te 11 lat wyciąłem około 10ha sadu naprawdę polecam, z tym ze nie warto kupować pilarki o zbyt małej mocy (KM)ze względu ze morze się przegrzewać jak będziemy przecinali np. gruby pień.

[Uaktualnione dnia: czw, 29 styczeń 2009 22:39]

Odp: Jaką pilarkę najlepiej kupić? [wiadomość #22173 (odpowiedź na #22170) ] czw, 29 styczeń 2009 22:47 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
froodo666 jest aktualnie niedostępny froodo666
Początkujący
ja do husqvarny nic nie mam. mówie o tym co testowałem ,na czym pracowałem i z czym nie było problemu. na pewno opłaca sie kupic cos z wieksza moca wtedy na pewno dłuzej pochodzi bo nie bedzie tak wyeksploatowane. wiadomo ze wieksza moc to wieksze gabaryty. na pewno ms 250 bedzie wystarczajaca do sadu(karczowanie) a jesli chodzi i przecinanie gałęzi czy skracanie drzew to ms 180
Odp: Jaką pilarkę najlepiej kupić? [wiadomość #22175 (odpowiedź na #22165) ] czw, 29 styczeń 2009 23:05 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Polecam Husqvarne - bo taka mam 345. Stihl-też dobra-decyduj sie na jedna z tych gdyż: do innych zamienniki na wypadek awarii dużo droższe-np gaźnik w husq rozbieralny-naprawialny ale dla przykładu jesli się nie mylę w takim jonsonred<chociaż niby na licencji husqvarny>jest nierozbieralny i w razie czego trzeba kupić cały nowy, no i kłopoty z serwisem-jeśli kupisz wynalazek. Poza tym zwróć uwagę na model-tzn 340 możliwe że produkowana w USA< na 95%) ale 345 już w Szwecji- niby nic ale...
i nie kupuj jakiegoś maleństwa do jednej ręki-bo jak będziesz kiedyś likwidował sad to zamęczysz się słabizną jakąś..a piłe kupuje się na lata
Odp: Jaką pilarkę najlepiej kupić? [wiadomość #22176 (odpowiedź na #22173) ] czw, 29 styczeń 2009 23:06 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
kanalia48 jest aktualnie niedostępny kanalia48
Początkujący
masz racje froodo666 ja mam stihla 023 od 96 roku to już 13 lat i służy bezawaryjnie a robiłem nim wszystko od karczowania do wyrzynki lasu i naprawde z doświadczenia wiem że stihl jest niezawodną marką która produkuje pilarki spalinowe niemam stycznosci z husqvarną to jej nie oceniam do drobnych gałęzi ms 180 do większego drzewa ms 230 wystarczajaco Cool

Marcin Piłat
Odp: Jaką pilarkę najlepiej kupić? [wiadomość #22179 (odpowiedź na #22165) ] czw, 29 styczeń 2009 23:24 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
grzegorz13 jest aktualnie niedostępny grzegorz13
Początkujący
witam
Przy zakupie pilarki trzeba się zastanowić do czego będę jej używał. Jednoznacznej odpowiedzi i tak nie uzyskamy gdyż często są nieprzewidziane sytuacje. Mała piła - mała moc, mały ciężar, piła o większej mocy , większy ciężar, mniejsza manewrowość. Ja od 15 lat stosuję stihla i jestem zadowolony. Smile

Odp: Jaką pilarkę najlepiej kupić? [wiadomość #22182 (odpowiedź na #2424) ] pią, 30 styczeń 2009 01:01 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
hifek jest aktualnie niedostępny hifek
Nowy
Nie wiem dlaczego ale ja jakoś wolę husqvarnę. Wiem że niemcy to niby solidni są ale kumpel miał stihla i jakoś mi jej nie nie polecał. Teraz przerzucił się na husqvarnę i nie narzeka i ich mi polecał. Więc jednak pozostanę przy pomyśle kupienia husqvarny. No i chyba zostawię ten model 450. Powinien mi do wszystkiego wystarczyć. Pozdrawiam
Odp: Jaką pilarkę najlepiej kupić? [wiadomość #22189 (odpowiedź na #2424) ] pią, 30 styczeń 2009 12:48 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
sasha jest aktualnie niedostępny sasha
Zaawansowany
ja mam stihla 019T jednorecznego 14 lat i bez zadnej awarii karczuje nim sad okolo 0,5 ha/rok i do tego podcinanie drzew w zeszlym roku kupilem husqvarne 345 ta taka najmniejsza i najlzejsza dwureczna i jestem z niej zadowolony do karczowania sadu w zupelnosci wystarcza bo wiecej jest machania niz cięcia no chyba ze ktos ma sad taki 30-letni do wycinania to polecam cos wiekszego ja mam do takich zadań Dolpime.
Odp: Jaką pilarkę najlepiej kupić? [wiadomość #22193 (odpowiedź na #2424) ] pią, 30 styczeń 2009 16:45 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
kuki125 jest aktualnie niedostępny kuki125
Zaawansowany
Polecam husqvarnę mam 50 od 96roku i silnik bz zarzutu co jakiś czas regulacja gaźnika i wymiana filtrów prowadnica i łańcuch tez oczywiście a robiłem nim wszystko. niedawno kupilem nastempna mniejsza model 435 2,15KM, 4kg wypaliłem nia z 7 zbiorników i jak narazie nic ale to za mało zeby ja bardziej oceniac. nie polecam Oleo Maca 936 miałem ją równy rok i od poczatku kosztowala mnie duzo Mad i trochę kasy problemy z gaźnikiem i filtrem powietrza(złe rozwiązanie) zasysała dużo opilków do gaźnika ta pilarka miala kaprysy Evil or Very Mad wienc ja sprzedalem bo szkoda Mad. na temat Stihla sie nie wypowiadam ponieważ nigdy nie używalem tego sprzętu ale slyszalem że te starsze miały lepsze opinie niż teraz.
Odp: Jaką pilarkę najlepiej kupić? [wiadomość #22195 (odpowiedź na #2424) ] pią, 30 styczeń 2009 17:58 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
a ja polecam obejrzeć sobie następujący film Very Happy
http://pl.youtube.com/watch?v=Rztm0HM9XzE
niby nic..ale....
Odp: Jaką pilarkę najlepiej kupić? [wiadomość #22196 (odpowiedź na #2424) ] pią, 30 styczeń 2009 18:10 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
darek jest aktualnie niedostępny darek
Maniak
ja bym ci polecił taka piłe
http://www.allegro.pl/item532130868_pila_spalinowa_nac_3_5_k m_wysylka_oleje_gratis.html
tania i bardzo dobra mocna bele tnie asz wiury idą jest troche ciężka ale za takie pieniadze można ponosić bardzo dobre są te łańcuchy lepsze niz oregon tylko niemożna tych Cartonów niGdzie dostać . a jak chcesz wydać wiecej kasy to szwecka piła tesz chociaż 3,5 km
Odp: Jaką pilarkę najlepiej kupić? [wiadomość #22216 (odpowiedź na #2424) ] sob, 31 styczeń 2009 14:34 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
nie polecam wyżej wymienionej piły ponieważ mialem z nia do czynienia i zatarla sie na drogi dzien swojej pracy a prawie nic nic nie zrobilła moze z 1,5 zbiornika wypaliła od nowości.
Odp: Jaką pilarkę najlepiej kupić? [wiadomość #22219 (odpowiedź na #2424) ] sob, 31 styczeń 2009 17:20 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
sasha jest aktualnie niedostępny sasha
Zaawansowany
moze trzeba robic mocniejsza mieszanke tak jak do husqvarny czyli 100 ml na 4 l benzyny. niby instrukcja podaje na 5 ale sprzedawca odrazu zalecil mi zeby lac na 4 bo jak sie leje normalnie to mowil ze czesto mieli reklamacje bo sie zacieraly a kazdy wie jakiej jakosci u nas paliwo sie sprzedaje
Odp: Jaką pilarkę najlepiej kupić? [wiadomość #22220 (odpowiedź na #2424) ] sob, 31 styczeń 2009 17:23 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
darek jest aktualnie niedostępny darek
Maniak
wtronce sie jeszcze raz w dyskusje tylko żeby mnie nikt nie posądził o reklame. drogi kuki125 wydaje mi sie że takie coś jest możliwe jedynie jak nie dałes oleju do paliwa Albo jak dałeś miksolu a druga sprawa, muj kolega ma taka samą i coś mu szwankowało z olejem na prowadnice zadzwonił do goscia on zamuwoł kurjera za dwa dni piła była spowrotem naprawiona i super tnie bez wychodzenia z domu i powiem ci taką ciekawostke że stil tesz się psuje . Very Happy
Odp: Jaką pilarkę najlepiej kupić? [wiadomość #22221 (odpowiedź na #2424) ] sob, 31 styczeń 2009 17:37 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
Wszystko bylo jak książka pisze olej przecież dają w zestawie orginalny, z olejem na prowadnice tez byl problem za dużo podawalo aż kapalo ale sie rozleciala zanim to zaczelo przeszkadzac. Husqvarna na mixolu chodzila spaliłem nią 5l miaszanki mixol 1do 20 i troche orginalnego zielonego(na oko) smierdziały spaliny i świeca mostkowała po calym dniu pracy poza tym nic jej to nie robiło. Nie ma rzeczy niezniszczalnych! wszystko sie kiedyś popsuje!
Odp: Jaką pilarkę najlepiej kupić? [wiadomość #22224 (odpowiedź na #22221) ] sob, 31 styczeń 2009 19:53 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Marcin441984 jest aktualnie niedostępny Marcin441984
Zaawansowany
Może ja coś powiem posiadam piły Husqvarna pierwsza zatarła się dopiero po kilku ładnych latach(niski koszt naprawy) chodząc w długiej prowadnicy i pracując przy topoli.Przy normalnej eksploatacji (10 litrów dziennie) piły mało awaryjne czasem urwie się sprężyna od sznurka i nic więcej przy konkretnej robocie (20 litrów dziennie jedna)psują się dość częstoale awarje polegają raczej na odkręceniu tłumnika zerwaniu jakiejś sprężyny itd co przy takim przeciążeniu jest normlalne.Moim zdaniem czy stihl czy Husqvarna żadna róznica inne obroty i innaczej słychać tłumnik w pile liczy się DOBRZE naostrzony łańcuch i to żeby nie było to jakieś chińskie badziewie które się zaraz zepsuje.Ja wybrałem Husqvarna dlatego że mieszkam koło grójca i mam serwis na miejscu jak coś szwankuje to jade i mam to od ręki a nie czekać dwa dni na naprawę.gdybym miał serwis stihla zamiast Husqvarna to pewnie miałbym dwa stihle:)walenie olejem na prowadnice w nowej pile jest normalne ponieważ średnica otworu jest specjalnie większa po to zeby z czasem on sie przytkał.
Odp: Jaką pilarkę najlepiej kupić? [wiadomość #22230 (odpowiedź na #2424) ] sob, 31 styczeń 2009 23:46 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
kamcio jest aktualnie niedostępny kamcio
Zaawansowany
ja od 2 lat mam małą jednoręczną Husqvarne i jestem bardzo zadowolony, większość prac nią wykonywanych nie jest ciężka a wiec taka wystarcza, nie mam do wycinania 30 letnich drzew na antonówce ani nic w tym typie a z mniejszymi daje sobie rade, świetnie sprawdza się też przy "wyrzynaniu" raka;] naprawde moge polecić jeżeli ktoś nie ma do cięcia jakiś grubych pni;)

PS. panowie jeżeli macie w garażach jakieś niepotrzebne(mogą być popsute) stare(minimum kilkunastoletnie) pilarki, przecinarki, kosy itd i nie macie co z nimi zrobić dajcie mi znać na priv, tak w skrócie napisze że jednostka OSP do której należe chce nawiązać współprace z jednym panem który za takie stare piły da nam nowy sprzęt który moze w przyszłości uratować nie jedno życie, jeżeli ktoś jest chętny zapraszam na priv:)

PS 2. okolice Grójca, mam nadzieje że moderatorzy nie potraktują tego jako spamu i nie usuną:)

Pozdrawiam Kamcio
Odp: Jaką pilarkę najlepiej kupić? [wiadomość #22234 (odpowiedź na #2424) ] nie, 01 luty 2009 11:06 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
lajkonik jest aktualnie niedostępny lajkonik
Stały bywalec
Mam Stihla 025 od 10lat,aktualnie ma założoną czwartą prowadnice.
Tylko raz byłem z nią w serwisie do regulacji.Nic się nie psuje.
Zaletą tej piły jest bardzo dobry stosunek masy do mocy,łatwy rozruch,prosta obsługa filtra powietrza.Łańcuch tnący ma bardzo
dobry rzos niestety szybko się zużywa(jest węższy od tych w husqwarnie).Napewno następna piła to też będzie stihil.
Odp: Jaką pilarkę najlepiej kupić? [wiadomość #22237 (odpowiedź na #22234) ] nie, 01 luty 2009 11:47 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gość
Witam
Ja mam stihla 029 od 13 lat (kupiony w 1996).Od tamtego czasu wypaliłem nią ze 150 litrów paliwa, zużyłem co najmniej 4 prowadnice i z osiem łańcuchów.Wymieniłem raz filtr powietrza , raz świece i raz zębatkę napędzającą łańcuch.
Poprzednio miałem husqvarne 40 special.Silnik rozleciał się po niecałych pięcdziesięciu litrach paliwa.
Pozdrawiam
Odp: Jaką pilarkę najlepiej kupić? [wiadomość #22270 (odpowiedź na #2424) ] pon, 02 luty 2009 18:08 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do poprzedniej wiadomości
Misiek828 jest aktualnie niedostępny Misiek828
Początkujący
polecam sthila mam 2 jeden to 023 z 1992r.a drugi to MS250 z 2008r.niezawodne maszyny Razz
Poprzedni wątek:Jaki SWIDER do drzewek i slupkow?
Następny wątek:Rozkładanie agrowłókniny
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]