użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Grupy producentów owoców » Grupy Producentów Owoców - dochodzenie do uznania
Odp: Grupy Producentów Owoców - dochodzenie do uznania [wiadomość #112438 (odpowiedź na #112401) ] czw, 19 grudzień 2013 18:20 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Argon jest aktualnie niedostępny Argon
Zaawansowany
Cos juz wiadomo na temat zmiany rozporzadzenia?
Czy zajda zmiany?
Odp: Grupy Producentów Owoców - dochodzenie do uznania [wiadomość #112463 (odpowiedź na #112291) ] czw, 19 grudzień 2013 20:39 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Jancyk jest aktualnie niedostępny Jancyk
Stały bywalec
Moja wiedza jest niewielka, ale czy indywidualnie pojedynczo można się z grupą podzielić skorzystanym w grupie majątkiem, i z niej wyjść np. po nowym roku, i po niekorzystnym dla całej grupy werdykcie w uznaniu grupy.
Odp: Grupy Producentów Owoców - dochodzenie do uznania [wiadomość #112465 (odpowiedź na #112291) ] czw, 19 grudzień 2013 21:01 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
karol007 jest aktualnie niedostępny karol007
Zaawansowany
nareszcie ktoś się weźmie za to kręcenie lodów... Unia dawała to wszyscy brali ile wlazło grupa kupowała np. 10 platform i jeszcze zarabiała na członkach po dogadaniu się z dostawcą Cool. Nareszcie może ktoś się za to weźmie. ahhh te wspaniałe grupy kupują jabłko po 90gr oszukują ludzi na sortowaniu i sprzedają po 2 zł ale jakie to one dobre ile to im zawdzięczmy Very Happy śmiechu warte mam nadzieje że Ci którzy to stawiali po 50 komór na raz teraz będą mieli problem Very Happy
Odp: Grupy Producentów Owoców - dochodzenie do uznania [wiadomość #112471 (odpowiedź na #112465) ] czw, 19 grudzień 2013 22:55 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
krzy1987siek jest aktualnie niedostępny krzy1987siek
Nowy
karol007 napisał(a) dnia czw, 19 grudzień 2013 09:01

nareszcie ktoś się weźmie za to kręcenie lodów... Unia dawała to wszyscy brali ile wlazło grupa kupowała np. 10 platform i jeszcze zarabiała na członkach po dogadaniu się z dostawcą Cool. Nareszcie może ktoś się za to weźmie. ahhh te wspaniałe grupy kupują jabłko po 90gr oszukują ludzi na sortowaniu i sprzedają po 2 zł ale jakie to one dobre ile to im zawdzięczmy Very Happy śmiechu warte mam nadzieje że Ci którzy to stawiali po 50 komór na raz teraz będą mieli problem Very Happy

Ech... Jak czytam coś takiego to naprawdę nie wiem czy mam się śmiać czy płakać... Widzę że niewiedza i ludzka zazdrość nie mają granic....
najszczersze wyrazy współczucia...
Odp: Grupy Producentów Owoców - dochodzenie do uznania [wiadomość #112472 (odpowiedź na #112397) ] czw, 19 grudzień 2013 23:30 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
SPinacz jest aktualnie niedostępny SPinacz
Zaawansowany
belzebub napisał(a) dnia czw, 19 grudzień 2013 12:56

jak to jest...we wloszech dzialaj 2 organizcje,w holandii podobnie i daja rade...w polsce zas kilkadziesiat

u nas kazdy musi miec swoja wlasna grupe co sprowadza sie do konkurencji polsko-polskiej a tam mozna dzialac kolektywnie...

moze jednak czesc winy lezy po naszej stronie a nie tylko po stronie bezdusznych przepisow????

No właśnie...pewien holenderski doradca powiedział nam, że...w Europie, w produkcji i handlu jabłkami powinniśmy obawiać się tylko...Włochów. Pytamy ...dlaczego ? odp...bo u nich MILION TON JABŁEK SPRZEDAJE DWIE OSOBY !!!
Odp: Grupy Producentów Owoców - dochodzenie do uznania [wiadomość #112474 (odpowiedź na #112401) ] pią, 20 grudzień 2013 08:34 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
belzebub jest aktualnie niedostępny belzebub
Nowy
tomaszku piszac takie rzeczy moze zastanowilbys sie ze historii sie nie zmieni wiec nie ma sensu o niej mowic Wink
sens ma nauka na cudzych bledach...zamiast je kopiowac mozna juz etapie budowy systemu skorzystac z wieloletnich zagranicznych doswiadczen...
i tak czeka nas konsolidacja na rynku grup producenckich bo nie ma szans by wszystkie sie wyzywily i czesc slabszych padnie...

wybacz ale chwilowo zdania nie zmienie i dalej twierdze,ze czesc winy lezy po stronie sadownikow a zwlaszcza prezesow ogarnietych megalomania...

i na koniec wez tylko jedna rzecz pod uwage...moim zdaniem zrobilo sie tak ze zdecydowana wiekszosc GP to spolki,a te dbaja o wlasny zysk a producent zostal sprowadzony tylko i wylacznie do roli dostawcy taniego towaru ...w zmierzeniach mialobyc nieco inczej....nie widze tego obiecywanego eldorado
Odp: Grupy Producentów Owoców - dochodzenie do uznania [wiadomość #112475 (odpowiedź na #112472) ] pią, 20 grudzień 2013 08:39 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Nowy
no wlasnie ...odpowiedzialbym wtedy pewnemu holenderskiemu doradcy,ze interesuje mnie po ile jablka sprzedaje a nie ile osob nimi handluje:)
ale kazdy ma w zyciu inne priorytety Smile

konkurencja nie zawsze jest zdrowa ;)zwlaszcza polsko-polska ceną...kierunek ceny jest tylko jeden:P

Odp: Grupy Producentów Owoców - dochodzenie do uznania [wiadomość #112479 (odpowiedź na #112291) ] pią, 20 grudzień 2013 10:07 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
checkmate jest aktualnie niedostępny checkmate
Zaawansowany
belzebub napisał(a) dnia pią, 20 grudzień 2013 08:34

i na koniec wez tylko jedna rzecz pod uwage...moim zdaniem zrobilo sie tak ze zdecydowana wiekszosc GP to spolki,a te dbaja o wlasny zysk a producent zostal sprowadzony tylko i wylacznie do roli dostawcy taniego towaru ...w zmierzeniach mialobyc nieco inczej....nie widze tego obiecywanego eldorado

To prawda, tylko że producent nie "został sprowadzony" tylko sam siebie sprowadza do takiego statusu. Nikt Tobie ani innym nie zabronił dogadać się, wyłożyć kapitał, zaryzykować, wziąć kredyt i zbudować silną spółkę która dbała by o Wasze interesy korzystając z 75% dofinansowania. To właśnie po to te dotacje zostały stworzone. Nieliczni potrafili i stworzyli prawdziwe grupy producentów, niestety nieliczni. A jeśli nie- jaki był problem żeby podczas tworzenia grupy dogadać się między sobą i zaproponować inwestorom: my wykładamy 50% kapitału, Wy kolejne 50, mamy po połowie udziałów i głosów na zebraniu, a firma dba tak o Wasze jak i nasze interesy. Żaden problem, tylko trzeba było pomysleć, wyłożyć kapitał i zaryzykować, a nie łaszczyć się na wózki i skrzyniopalety za 3/4 darmo i 0,00000001% udziału zobowiązując się przy okazji do sprzedania większosci produkcji bez względu na oferowaną cenę i wymagania. Nikt nikomu nie nakazywał przystępowania na takich czy innych warunkach. Nikt nikomu nie zabronił stworzyć własnych grup w których nie byli by tylko dostawcami taniego towaru.
Firmy wykorzystały okazję jaką dawały dotacje, sadownicy- tylko nieliczni. A teraz narzekają że "prezesom to unia dała" a im biedakom znowu nikt nic za darmo nie dał. Sorry, ale to wszystko na własne życzenie.
Odp: Grupy Producentów Owoców - dochodzenie do uznania [wiadomość #112486 (odpowiedź na #112291) ] pią, 20 grudzień 2013 14:02 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
darek jest aktualnie niedostępny darek
Maniak
i co ma sobie pomyśleć zwykły dostarczyciel surowca czyli jabłek jak sie nie podpożadkuje grupie kapitałowej co do cen to nie sprzeda a przeciesz te grupy miały pomagać sadownikom mają obrut ale ale żeźbią sadownika jak sie patrzy bo to tak wyglada jak by były dwie społeczności sadowników my i wy a tak nie powinno być może nie na temat ale tak uważam
Odp: Grupy Producentów Owoców - dochodzenie do uznania [wiadomość #112487 (odpowiedź na #112486) ] pią, 20 grudzień 2013 14:31 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
janekr jest aktualnie niedostępny janekr
Stały bywalec
no to z całej dyskusji wynika że mamy winnych:
sadownicy, prezesi grup, Min.Rol, UE, zagraniczny kapitał no i na końcu holenderski doradca bo może ktoś mu w coś uwierzył Smile

jak wygląda aktualnie sytuacja w sprawie tego rozporządzenia? ktoś wie?

Odp: Grupy Producentów Owoców - dochodzenie do uznania [wiadomość #112488 (odpowiedź na #112291) ] pią, 20 grudzień 2013 17:07 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
kwiatsad jest aktualnie niedostępny kwiatsad
Zaawansowany
Ciekawe kiedy dobiorą się nam do PROW !?
Kiedyś zastanawiałem się dlaczego UE "pozwoliła" na taki rozwój GP w Polsce , teraz już niestety wiem .Chcą przejąć gotowe firmy za 1EUR , bo raz już zapłacili ,żeby przypadkiem nie wystąpiło zjawisko podwojnego finansowania z jednego unijnego źródełka .
No i będziemy sprzedawać towar przez "europejskie GP" .Rynek jabłka przemysłowego opanowany , teraz kolej na konsumpcję .Oby się nie sprawdziły moje przemyślenia.
Odp: Grupy Producentów Owoców - dochodzenie do uznania [wiadomość #112489 (odpowiedź na #112488) ] pią, 20 grudzień 2013 18:38 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maciek85 jest aktualnie niedostępny Maciek85
Stały bywalec
kwiatsad napisał(a) dnia pią, 20 grudzień 2013 05:07

Ciekawe kiedy dobiorą się nam do PROW !?
Kiedyś zastanawiałem się dlaczego UE "pozwoliła" na taki rozwój GP w Polsce , teraz już niestety wiem .Chcą przejąć gotowe firmy za 1EUR , bo raz już zapłacili ,żeby przypadkiem nie wystąpiło zjawisko podwojnego finansowania z jednego unijnego źródełka .
No i będziemy sprzedawać towar przez "europejskie GP" .Rynek jabłka przemysłowego opanowany , teraz kolej na konsumpcję .Oby się nie sprawdziły moje przemyślenia.

To nie UE chce kupić grupy, tylko jest bardzo silne lobby przetwórców, żeby upadły. Jesienią grupy kupowały suchy przemysł. Cena dobra to sadownicy sypali. Zakłady nie dostały tego surowca, więc tracili towar i kolejki na zakładach były mniejsze. Dzięki grupom jabłko przemysłowe (mokry)kosztowało 45-50 groszy, a nie 20. Druga sprawa - grupy kupowały jabłko deserowe do przechowywania. Gdyby nie to, jabłka byłyby po 60 groszy, a nie 0,90-1,20pln w tym momencie. Ci, co krytykują grupy mimo wszystko też zarabiają na ich istnieniu.
Odp: Grupy Producentów Owoców - dochodzenie do uznania [wiadomość #112492 (odpowiedź na #112489) ] pią, 20 grudzień 2013 18:51 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Jabcok1 jest aktualnie niedostępny Jabcok1
Zaawansowany
ci co krytykują grupy albo są po stronie przetwórni albo zazdroszczą ze komuś dobrze idzie i działa coś na plus sadownika
Odp: Grupy Producentów Owoców - dochodzenie do uznania [wiadomość #112494 (odpowiedź na #112492) ] pią, 20 grudzień 2013 19:49 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
malin jest aktualnie niedostępny malin
Początkujący
Jeżeli chodzi o grupy to nie ma jednoznacznej dobrej opini w temacie bo grupy są różne. Według mnie to większość wypowiadających się ma po trochu racji. W mojej opini niekorzystna zmiana przepisów jest nie fair i zaboli najbardziej grupy stworzone wedle idei przez sadowników. Mnie również denerwują te pseudo grupy ale ich powstanie to tylko i wyłącznie nasza wina. Bo gdy np. ja rozmawiając z kilkoma znajomymi chciałem kiedyś coś takiego powołać do życia to wszyscy byli absolutnie na nie. Bo po co im to, na co, a wiadomo co to będzie. A teraz oni wszyscy są członkami różnych grup stworzonych przez skupowców, w których nie mają nic do powiedzenia, mają 0,000001% udziałów albo i mniej no ale przcież prezes załatwił im skrzynie za pół darmo, platforme czy wózki. I do tego przystąpienie kosztowało niewiele albo wcale.
Tak więc jak niektórych myślenie boli to niech sobie narzekają i płaczą teraz.
Odp: Grupy Producentów Owoców - dochodzenie do uznania [wiadomość #112496 (odpowiedź na #112291) ] pią, 20 grudzień 2013 20:07 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Jancyk jest aktualnie niedostępny Jancyk
Stały bywalec
Ja tam się ciesze, że jest dużo grup, zdejmują dużo jabłek z rynku.Teoretycznie w 1 dzień mogę sprzedać 150t. jabłek. Smile Jak kiedyś dawno, produkowałem ziemniaki nigdy nie mogłem tyle szybko jesienią sprzedać.Mała ilość podmiotów prowadzi do monopolu a to nie jest dobre w gospodarce rynkowej, chyba dla nikogo. Smile
Odp: Grupy Producentów Owoców - dochodzenie do uznania [wiadomość #112497 (odpowiedź na #112291) ] pią, 20 grudzień 2013 20:08 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
wojtekx jest aktualnie niedostępny wojtekx
Maniak
Czy nie jest tak ze prezesi stali sie wręcz biznesmenami a członkowie grup zwykłymi robotnikami którzy dostają rozkaz ze mają produkować jabłka i cieszyć się ze dostaną skrzynie, wózki itd. Z tego co słyszę bardzo dużo Sadowników którzy sa w grupach nie sa zadowoleni bycia w grupie. Przedewskim ze sposobu sortowania i rozliczania finansowego. Oczywiście nikt tego głośno nie mówi ,każdy żyje nadzieja ze tak musi być a może będzie lepiej. Shocked Confused

[Uaktualnione dnia: sob, 21 grudzień 2013 09:14]

Odp: Grupy Producentów Owoców - dochodzenie do uznania [wiadomość #112499 (odpowiedź na #112497) ] pią, 20 grudzień 2013 22:40 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
RADEK30 jest aktualnie niedostępny RADEK30
Maniak
Tak własnie jest tylko się o tym nie mówi Confused
kilka osób się dorwie do koryta i rządzi całą grupą,ja tego doświadczyłem wchodząc do grupy myślałem że będzie lepiej a tymczasem dostaję cene mniejszą niż w niejednej chłodni Mad
Odp: Grupy Producentów Owoców - dochodzenie do uznania [wiadomość #112500 (odpowiedź na #112499) ] sob, 21 grudzień 2013 09:56 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
sadnik1 jest aktualnie niedostępny sadnik1
Początkujący
To wystąp z grupy. W czym problem? Swoje udziały odsprzedaj a owoce sprzedawaj do tej "niejednej" chłodni w której są lepsze ceny.
Bo skoro pozostaniesz w grupie to znaczy że jednak się opłaca...
Odp: Grupy Producentów Owoców - dochodzenie do uznania [wiadomość #112502 (odpowiedź na #112291) ] sob, 21 grudzień 2013 10:51 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Jak by to było takie proste to bym już dawno wyszedł problem w tym że udziały moje może kupić tylko członek grupy a nikt nie chce.
Odp: Grupy Producentów Owoców - dochodzenie do uznania [wiadomość #112504 (odpowiedź na #112291) ] sob, 21 grudzień 2013 11:38 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
To skontaktuj się z kimś kto dobrze ogarnia prawo spółek handlowych. Z tego co pamiętam przewiduje ono różne umarzanie udziałów itp. Nie ma takiej możliwości że che wyjść ze spółki ale nie moge
Odp: Grupy Producentów Owoców - dochodzenie do uznania [wiadomość #112505 (odpowiedź na #112504) ] sob, 21 grudzień 2013 12:05 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
jeśli mi umorzo udziały to strace ponad 20tyś Shocked
icon4.gif  Odp: Grupy Producentów Owoców - dochodzenie do uznania [wiadomość #112510 (odpowiedź na #112291) ] sob, 21 grudzień 2013 17:12 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
as
Cytuj:

http://sadownictwo.com

[Uaktualnione dnia: nie, 22 grudzień 2013 19:17]

Odp: Grupy Producentów Owoców - dochodzenie do uznania [wiadomość #112522 (odpowiedź na #112291) ] sob, 21 grudzień 2013 19:31 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Zaawansowany
To zależy jak handlujesz i gdzie przechowujesz. Jak nie masz swojej chłodni, to i tak lepsza średnia 1,1 niż 0,6 czy 0,9 z przechowalni do grudnia- albo prosto z drzewa. I wiele spraw jest "z głowy". Najlepiej jednak mieć własną KA i handlować kiedy się chce.
Odp: Grupy Producentów Owoców - dochodzenie do uznania [wiadomość #112629 (odpowiedź na #112479) ] wto, 24 grudzień 2013 11:48 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Nowy
skoro prezesi zaryzykowali i maja to moim zdaniem niech dalej ryzykuja zamiast skamlec pod ministerstwem...

wszak kto nie ryzykuje ten nie pije szampana;)
Odp: Grupy Producentów Owoców - dochodzenie do uznania [wiadomość #112672 (odpowiedź na #112291) ] śro, 25 grudzień 2013 11:52 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Wydaje sie chyba ze ministerstwo sie zorientowało ze grupy robiły jakieś przekręty przy budowie sortowni i aby sie teraz nie skompromitować próbują ukręcić łep sprawie. Myślę jednak ze ministerstwo dobrze wie co robi wprowadzają takie zmiany a tym bardziej ze jest teraz nie ugięte i bardzo zdecydowane.
Odp: Grupy Producentów Owoców - dochodzenie do uznania [wiadomość #112685 (odpowiedź na #112400) ] śro, 25 grudzień 2013 16:05 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
SPinacz jest aktualnie niedostępny SPinacz
Zaawansowany
SlawekS napisał(a) dnia czw, 19 grudzień 2013 06:27

krzy1987siek napisał(a) dnia śro, 18 grudzień 2013 09:45

sylit100 napisał(a) dnia śro, 18 grudzień 2013 09:19

grupy powinny w 100% zrealizować plan dochodzenia do uznania, tak jak się zobowiązały ,a nie teraz protestować Rolling Eyes

Kolego chyba sam nie wiesz co Ty mówisz. Dajmy prosty przykład: Grupa zobowiązała się powiedzmy 3 lata temu że w tym roku jej członkowie wyprodukują np. 10000t przyjmijmy że w normalnym roku jest to do wyprodukowania ale przychodzą wiosenne przymrozki później grad robi swoją robotę i co w tedy??? Wyprodukują 9000t i jest pozamiatane. Nikt nie jest w stanie przewidzieć co się będzie działo w przyszłym sezonie a co dopiero mówić za 5 lat. Zastanówcie się ludzie trochę.

Wydaje mi się, że trafiłeś w sedno.

Wycofanie się z tych przepisów leży w interesie wszystkich sadowników, bo być może przystopuje także idiotyczne pomysły ministerstwa dla nadchodzącego PROWu.

Może nie wszyscy sobie zdają sprawę, że zgodnie z projektem np. nowej "modernizacji", trzeba będzie wykazać wzrost dochodów o ponad 20%. Szkopuł w tym, że nie prostą kalkulacją wzrostu obszaru upraw czy zakładanych cen sprzedaży... Otóż na dziś dzień wzrost dochodów musiałby być wykazany w księgach rachunkowych, pomyślcie sobie co by było w 5 roku, gdy ARiMR przystępuje do weryfikacji a Was dopada lokalny przymrozek, gradobicie i jeszcze ceny są na niskim poziomie.

Pomysł, z pewnością, bardzo spodoba się urodzonym hazardzistom. Shocked Nie będą musieli chodzić do kasyna i przez 5 lat mają zapewniony wysoki poziom adrenaliny Laughing Poker na wysokie stawki, czy ruletka, to przy tym...pikuś Shocked więcej emocji może dostarczyć tylko ruletka...rosyjska Laughing
Odp: Grupy Producentów Owoców - dochodzenie do uznania [wiadomość #112768 (odpowiedź na #112685) ] pią, 27 grudzień 2013 11:54 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
sadxxx jest aktualnie niedostępny sadxxx
Początkujący
Unia czy agencja nie podkłada nam świni. Przekładało się plan w agencji a rozliczenie go jest u marszałka przez gryzipiórków dla których w całości znaczy tak pisano wcześniej. Komuś się nie podoba że zgromadzono ogromny kapitał w polskich rękach, że zwykli szarzy sadownicy są w stanie min. udupić dotychczasowe przetwórstwo które jak się budowało dobrze wiedziało jaka będzie skala produkcji tylko nie przewidziało że będą grupy, że będą dofinansowanie, że przez to będą włączać swoje linie dwa razy na tydzień na dwie godziny. Komuś się nie podoba, że mamy potencjał zawładnąć rynkiem owoców w Europie. Narzekanie to się zacznie jak obcy inwestor kupi go za bezcen. A pójdzie to na cofkę dofinansowania. I nie ucierpią tylko "te cwaniaki", ale zaczynając od banków które udzielały kilkunasto - dziesto-milionowych kredytów, przez cały rynek, przemysł obsługujący branżę sadowniczą, a kończąc na Panu Kaziu zamiatającym przy sortowni. A może ktoś komuś chce coś wykazać że coś padło jak ten ktoś się zajmował się tam na górze tym co się teraz zajmuje Smile
Odp: Grupy Producentów Owoców - dochodzenie do uznania [wiadomość #112782 (odpowiedź na #112768) ] pią, 27 grudzień 2013 17:52 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
jonatansad jest aktualnie niedostępny jonatansad
Zaawansowany
co z tego ze grupa sprzedaje jabłka drogo jak sadownikowi płaci po90gr i jeszcze trzeba czekać trzy miesiące na pieniądze,a cały zysk ze sprzedaży trafia do pięciu założycieli grupy co mają80-90% udziałów a nie do sadownika co ma 3 akcje. w niektórych grupach prezes, wiceprezes drugi wiceprezes ,przewodniczący rady nadzorczej ,wiceprzewodniczący ,narobili machlojek przy budowie obiektów przechowalniczych ,ministerstwo rolnictwa to zauważyło i teraz wszyscy sadownicy mogą mieć problemy.

[Uaktualnione dnia: pią, 27 grudzień 2013 18:02]

Odp: Grupy Producentów Owoców - dochodzenie do uznania [wiadomość #112894 (odpowiedź na #112291) ] nie, 29 grudzień 2013 10:39 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
wihajster jest aktualnie niedostępny wihajster
Początkujący
A mnie ciekawi jedna rzecz jak to jest naprawdę byc w grupie, jak wyglądają rozliczenia za towar, jaki jest termin płatności i koszty przechowywania i sortowania. Nie jestem w żadnej grupie więc wiem jak to jest nie byc, ale chętnie przeczytam jak to jest byc takim szeregowym członkiem. Z tych Waszych wpisów to wynika tylko to że niezrzeszeni zazdroszczą zrzeszonym, a zrzeszeni sie odgryzają zdawkowymi odpowiedziami. Chyba w interesie wszystkich jest aby grupy miały jak najwięcej członków i nie martwiły się czy importowac towar i go przerzucac dalej, a członkowie mieli spokojną głowę o sprzedaż swoich owoców. Niech napisze ktoś kto jest w grupie jak to jest naprawdę. Kiedy pytam ludzi jak to jest byc w grupie każdy nabiera wody w usta. Zaraz mi napiszą żebym założył własną grupę to zobaczę jak to jest, ale do tego trzeba miec kontakty handlowe aby towar sprzedac. Może po świętach troche się ludzie wyciszą i napiszą coś sensownego.
Odp: Grupy Producentów Owoców - dochodzenie do uznania [wiadomość #112902 (odpowiedź na #112291) ] nie, 29 grudzień 2013 12:02 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Generalnie każdy jest zadowolony ze dostajesz skrzynie, wózki, wózek, platformy ale o sprzedażny nikt sie nie wypowiada aby nie byc posądzony ze ma kiepski towar a jest tak ze jest bardzo dużo jabłka odwalane od sortowania tak ze suma summarum jest tak sobie a i ceny za jabłko są przeciętne. Tak ze średnio wychodzi poniżej oczekiwań. Osobiście znam znajomych którzy są od 3 lat w grupie i nie widzę tam ze by im się polepszyło.
Odp: Grupy Producentów Owoców - dochodzenie do uznania [wiadomość #112930 (odpowiedź na #112902) ] nie, 29 grudzień 2013 21:31 Przejdź do poprzedniej wiadomości
Argon jest aktualnie niedostępny Argon
Zaawansowany
napisze Ci jak jest w grupie jako czlonek ktory ma 0.03% prawa glosu. Ja owszem moge kupic na grupe co uprzednio zadeklarowalem (skrzynie, wozki, platforme itd) jesli nie zadeklarowalem czegos to nie kupie tego-chyba ze ktos zrezygnuje. Co do sprzedazy- nalezedo grupy ktora zostala zalozona przy firmie handlowej, wiec jablka przechowuje w swoich komorach uprzednio (wynajete sa grupie czesciowo) na papierze sprzedaje jablka w listopadzie-kiedy otworze komore to moja sprawa-nie mam niczego od gornie zalecanego. Co do ceny- cena obowiazuje jaka jest w tym momencie, nie ma ceny sreniej z sezonu (ona przewanie wystepuje jak ktos przechowuje jablka w grupie.

[Uaktualnione dnia: nie, 29 grudzień 2013 21:32]

Poprzedni wątek:Grupy producenckie niech mi to ktos objasni ?
Następny wątek:firma fruvitaland
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]