użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Porzeczki - odmiany » Porzeczka Gofert- wszystko o tej odmianie
Odp: Porzeczka Gofert- wszystko o tej odmianie [wiadomość #128953 (odpowiedź na #108005) ] sob, 07 czerwiec 2014 23:29 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Kunegunda jest aktualnie niedostępny Kunegunda
Maniak
http://www.sadownictwo.com.pl/index.php/forum/index.php/fa/5297/0/

• Załącznik: IMAG1912.jpg
    (Rozmiar: 189.99KB, Pobrane 977 razy)

Odp: Porzeczka Gofert- wszystko o tej odmianie [wiadomość #128954 (odpowiedź na #108005) ] sob, 07 czerwiec 2014 23:32 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Heniek14 jest aktualnie niedostępny Heniek14
Początkujący
U mnie Gofert tez nieźle sobie radzi, dlatego zdecydowalem sie na rozmnazanie wlasnie tej odmiany i Oresa, ktory przynajmniej u mnie radzi sobie bardzo podobnie.
Jezeli ktos bylby zainteresowany sadzonkami Oresa lub Goferta to zapraszam Smile
Odp: Porzeczka Gofert- wszystko o tej odmianie [wiadomość #128960 (odpowiedź na #108005) ] nie, 08 czerwiec 2014 01:16 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
kurowski00 jest aktualnie niedostępny kurowski00
Początkujący
Witam
Gofert ma jedną wadę , lubi go wielkopąkowiec porzeczkowy i to bardzo, potrafił się trafić nawet na sadzonkach w szkółce, wiem co mówię bo mam G..ta od 7 lat. U mnie w zeszłym roku pod względem ilości miał o 10 % mniej niż Tisel. W tym roku po przemarźnięciu ma najwięcej owoców, Tisel powiedzmy 2 miejsce, Ben Hoope 3, Ben Conan 4. Ruben, Ores, Tiben, Tines bardzo mało, Pol...s i jeszcze inna nowa po parę ziarek na krzaku. Ogólnie w tym roku u mnie i w mojej okolicy dziwna prawidłowość; na młodych plantacjach jest owoc( mniej niż w zeszłym roku), czym starsza plantacja to owocu mniej, a na takich 5 lat i starszych to bardzo mało bez różnicy na odmianę.
Odp: Porzeczka Gofert- wszystko o tej odmianie [wiadomość #128964 (odpowiedź na #128932) ] nie, 08 czerwiec 2014 08:10 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
marluk jest aktualnie niedostępny marluk
Maniak
Heniek14 napisał(a) dnia sob, 07 czerwiec 2014 04:51

marluk napisał(a) dnia sob, 07 czerwiec 2014 04:44

Heniek14 napisał(a) dnia pią, 06 czerwiec 2014 10:20

Posiadam Goferta u siebie na plantacji, co prawda dość młodego ale co nieco moge juz powiedzieć na temat tej odmiany Smile Posiadam takze licencje na rozmnazanie sadzonek wlasnie tej odmiany.
508243018- to moj numer, jezeli chcesz dowiedzieć się wiecej to czekam na telefon Smile

Pozdrawiam

z ciekawosci: ile kosztuje licencja na rozmnazanie?

To zalezy od odmiany Smile

no wlasnie o goferta mi chodzi.
Odp: Porzeczka Gofert- wszystko o tej odmianie [wiadomość #128974 (odpowiedź na #128960) ] nie, 08 czerwiec 2014 09:11 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Kunegunda jest aktualnie niedostępny Kunegunda
Maniak
kurowski00 napisał(a) dnia nie, 08 czerwiec 2014 01:16

Witam
Gofert ma jedną wadę , lubi go wielkopąkowiec porzeczkowy i to bardzo, potrafił się trafić nawet na sadzonkach w szkółce, wiem co mówię bo mam G..ta od 7 lat. U mnie w zeszłym roku pod względem ilości miał o 10 % mniej niż Tisel. W tym roku po przemarźnięciu ma najwięcej owoców, Tisel powiedzmy 2 miejsce, Ben Hoope 3, Ben Conan 4. Ruben, Ores, Tiben, Tines bardzo mało, Pol...s i jeszcze inna nowa po parę ziarek na krzaku. Ogólnie w tym roku u mnie i w mojej okolicy dziwna prawidłowość; na młodych plantacjach jest owoc( mniej niż w zeszłym roku), czym starsza plantacja to owocu mniej, a na takich 5 lat i starszych to bardzo mało bez różnicy na odmianę.

Nie wiem skąd Ty wytrzasnołeś goferta 7lat temu jak w sprzedazy jest od 3 lat?
Odp: Porzeczka Gofert- wszystko o tej odmianie [wiadomość #128978 (odpowiedź na #108005) ] nie, 08 czerwiec 2014 09:36 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Klepka jest aktualnie niedostępny Klepka
Zaawansowany
Wpisany do COBORU dokładnie w 2010 roku. Chyba że masz jakiś klon hodowlany Laughing
Odp: Porzeczka Gofert- wszystko o tej odmianie [wiadomość #129006 (odpowiedź na #128974) ] nie, 08 czerwiec 2014 12:22 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Kunegunda napisał(a) dnia nie, 08 czerwiec 2014 09:11

kurowski00 napisał(a) dnia nie, 08 czerwiec 2014 01:16

Witam

Nie wiem skąd Ty wytrzasnołeś goferta 7lat temu jak w sprzedazy jest od 3 lat?

tez o tym pomyslalem Laughing
Odp: Porzeczka Gofert- wszystko o tej odmianie [wiadomość #129278 (odpowiedź na #128954) ] wto, 10 czerwiec 2014 19:05 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Heniek14 napisał(a) dnia sob, 07 czerwiec 2014 11:32

U mnie Gofert tez nieźle sobie radzi, dlatego zdecydowalem sie na rozmnazanie wlasnie tej odmiany i Oresa, ktory przynajmniej u mnie radzi sobie bardzo podobnie.
Jezeli ktos bylby zainteresowany sadzonkami Oresa lub Goferta to zapraszam Smile

to jak kolego, powiesz ile kosztuje licencja na rozmnazanie goferta?
Odp: Porzeczka Gofert- wszystko o tej odmianie [wiadomość #135016 (odpowiedź na #108005) ] śro, 13 sierpień 2014 21:10 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
Witam.

Posiadam jeszcze niezarezerwowane licencjonowane sadzonki porzeczki czarnej odmiany "Gofert". Wszystkich zainteresowanych zapraszam pod numer telefonu: 508-243-018.

Pozdrawiam!
Odp: Porzeczka Gofert- wszystko o tej odmianie [wiadomość #135025 (odpowiedź na #108005) ] śro, 13 sierpień 2014 23:07 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Heniek14, dlaczego nie odpowiesz na pytanie ktore zadalem ci wyzej? pewnie to "licencjonowane" to sciema bo inaczej nie mialbys powodu zeby nie mowic. myslalem ze nie odpisujesz bo po prostu tu nie wchodzisz ale to nieprawda, po prostu ignorujesz pytanie swiadomie.
Odp: Porzeczka Gofert- wszystko o tej odmianie [wiadomość #135027 (odpowiedź na #135025) ] czw, 14 sierpień 2014 01:08 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
marluk napisał(a) dnia śro, 13 sierpień 2014 11:07

Heniek14, dlaczego nie odpowiesz na pytanie ktore zadalem ci wyzej? pewnie to "licencjonowane" to sciema bo inaczej nie mialbys powodu zeby nie mowic. myslalem ze nie odpisujesz bo po prostu tu nie wchodzisz ale to nieprawda, po prostu ignorujesz pytanie swiadomie.

Kolego Smile Nie zagladam Ci do portfela, tak samo Ty mi nie zagladaj. Zadzwon do Instytutu w Skierniewicach i zapytaj ile kosztuje licencja na Goferta np a ile na Tisela. Taka informacja nie jest ściśle tajna, ale mam zasade, ze dżentelmeni nie rozmawiaja o pieniadząch,więc postaraj sie to uszanowac. To nie jest zadna sciema i mozesz sprawdzic, ze jestem na liscie sprzedawcow licencjonowanych.

Pozdrawiam
Odp: Porzeczka Gofert- wszystko o tej odmianie [wiadomość #135124 (odpowiedź na #108005) ] pią, 15 sierpień 2014 22:56 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
no to tym bardziej skoro to jawna informacja to mozesz ja podac. Przeciez to nic takiego a mysle ze innych tez ciekawi wiec kazdy ma tam oddzielnie dzwonic? Rozumiem jakby to bylo poufne ale sam przyznales ze nie jest.

P.S. A jak sprzedajesz dzentelmenowi sadzonki to tez nie gadacie o pieniadzach? Bez przesady kolego.. Ja ci nie zagladam do portfela. Nie pytam ile zarobiles za sadzonki tylko ile licencja a to roznica.

[Uaktualnione dnia: pią, 15 sierpień 2014 22:58]

Odp: Porzeczka Gofert- wszystko o tej odmianie [wiadomość #135129 (odpowiedź na #108005) ] sob, 16 sierpień 2014 08:13 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Klepka jest aktualnie niedostępny Klepka
Zaawansowany
W trące swoje pięć groszy Razz Z tego co ja słyszałem od znanego mi szkółkarza to licencja ma swoją cenę zależna od odmiany. Nie wiem czy to prawda, ale ogólnikowo powiedział mi że zapłacił 45 tys. zł za licencje na jedną odmianę porzeczki. Nie zmienia to faktu że to spora suma a przypuszczam że za Goferta może być droższa bo to dość młoda odmiana.

[Uaktualnione dnia: sob, 16 sierpień 2014 08:21]

Odp: Porzeczka Gofert- wszystko o tej odmianie [wiadomość #135135 (odpowiedź na #108005) ] sob, 16 sierpień 2014 09:22 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Daron jest aktualnie niedostępny Daron
Stały bywalec
Kolego Heniek, Nie miej nas za idiotów ,co dadzą sobie wcisnąc ten kit z posiadaniem licencji na Goferta. Twisted Evil
Odp: Porzeczka Gofert- wszystko o tej odmianie [wiadomość #135143 (odpowiedź na #135135) ] sob, 16 sierpień 2014 10:19 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
Daron napisał(a) dnia sob, 16 sierpień 2014 09:22

Kolego Heniek, Nie miej nas za idiotów ,co dadzą sobie wcisnąc ten kit z posiadaniem licencji na Goferta. Twisted Evil

Sam nie wiem co odpowiedzieć... Zalozmy, ze przyjezdzasz do mnie po sadzonke i nagle okazuje się, ze nie mam licencji??? I po co to wszystko, w jakim celu mialbym klamac???? Powiedzialem już, lista osob, które posiadaja licencje na dana odmiane jest do sprawdzenia na stronie Instytutu. Nie wierzycie to nie, trudno Smile

PS. Jest to dział na temat odmiany "Gofert", więc nie zaśmiecajcie proszę tematu.

[Uaktualnione dnia: sob, 16 sierpień 2014 10:33]

Odp: Porzeczka Gofert- wszystko o tej odmianie [wiadomość #135154 (odpowiedź na #135143) ] sob, 16 sierpień 2014 13:26 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Daron jest aktualnie niedostępny Daron
Stały bywalec

PS. Jest to dział na temat odmiany "Gofert", więc nie zaśmiecajcie proszę tematu.[/quote] Ano właśnie...Na pewno nie jest to też dział ogłoszeniowy i reklamowy Very Happy
Jeśli jesteś poważnym szkółkarzem " z papierami"to pewnie masz swoją stronę internetową z namiarami do ciebie i w ogóle... Smile Daj nam linka to chętnie coś od ciebie pewnie kupimy Laughing
Zadałem sobie trud i sprawdziłem http://www.insad.pl/odmiany_porzeczki.html Nie ma tam ciebie, sciemniaczu Laughing

[Uaktualnione dnia: sob, 16 sierpień 2014 13:33]

Odp: Porzeczka Gofert- wszystko o tej odmianie [wiadomość #135156 (odpowiedź na #135154) ] sob, 16 sierpień 2014 13:55 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
Daron napisał(a) dnia sob, 16 sierpień 2014 01:26

PS. Jest to dział na temat odmiany "Gofert", więc nie zaśmiecajcie proszę tematu.
Ano właśnie...Na pewno nie jest to też dział ogłoszeniowy i reklamowy Very Happy
Jeśli jesteś poważnym szkółkarzem " z papierami"to pewnie masz swoją stronę internetową z namiarami do ciebie i w ogóle... Smile Daj nam linka to chętnie coś od ciebie pewnie kupimy Laughing
Zadałem sobie trud i sprawdziłem http://www.insad.pl/odmiany_porzeczki.html Nie ma tam ciebie, sciemniaczu Laughing [/quote]

Jak nie masz o czyms pojecia to sie za to nie zabieraj... Ta strona nie jest zaktualizowana bo gdybys zauwazyl w tym roku wchodzi do sprzedazy odmiana "Polares" i nie ma tej odmiany na liscie, a myslisz, ze na Polaresa nikt nie ma licencji? ;] Strona internetowa jest w przygotowaniu, nie jestes zainteresowany sadzonka=widocznie ogloszenie nie jest dla Ciebie.Byc moze nie jest to dzial reklamowy, ale uprawiam porzeczke od wielu lat i posiadam wiedze na temat odmiany Gofert, wiec dla zainteresowanych sluze pomoca. A te epitety o "sciemniaczu" to sobie daruj bo mi sie gorsze cisną na usta jak czytam Twoje wypociny. Nie odpowiadam dalej na kolejne bzdurne komentarze.

NIE POZDRAWIAM

PS. Wszedles na zlą strone internetową Smile
http://www.inhort.pl/odmiany-hodowli-io/porzeczka-czarna-a-o
Patrz, tu juz jakos jestem Wink Nie masz pojęcia chlopie to sie nie wtrącaj, tym bardziej, ze nie masz racji.

[Uaktualnione dnia: sob, 16 sierpień 2014 13:56]

Odp: Porzeczka Gofert- wszystko o tej odmianie [wiadomość #136821 (odpowiedź na #135156) ] pon, 15 wrzesień 2014 16:27 Przejdź do poprzedniej wiadomości
danka002 jest aktualnie niedostępny danka002
Początkujący
Mam pytanie do posiadaczy goferta ; jak odroznic sadzonki tej odmiany od tisela [liscie pedy paki] prosze o szybka odpowiec pozdrawiam.
Poprzedni wątek:Porzeczka Rolan - wszystko o tej odmianie
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]