użytkownik: Gość | logowanie
Strona główna » Forum Sadownicze Portalu - sadownictwo.com.pl » Kosiarki i rozdrabniacze sadownicze » Jaka kosiarka do sadu ?
icon7.gif  Jaka kosiarka do sadu ? [wiadomość #13322] wto, 08 kwiecień 2008 21:57 Przejdź do następnej wiadomości
talag jest aktualnie niedostępny talag
Nowy
Witam Razz

Mam młody sad 2 letni (jabłonie). Chce kupic kosiarke i zastanawiam się jaka jest dla mnie odpowiednia???
Posiadam ciągnik MF 255. Warunki w sadzie mam optymalne - płaski jak stół. Czy powinienem kupic rotacyjną a może bijakową?
Co mi polecicie?
Co sie sprawdza i jest wytrzymałe?

Pozdrowinka Smile i dziękuje!
Odp: Jaka kosiarka do sadu? [wiadomość #13360 (odpowiedź na #13322) ] śro, 09 kwiecień 2008 22:41 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
stachlewski28 jest aktualnie niedostępny stachlewski28
Zaawansowany
Zalezy ile tego sadu masz, jak 1ha to niewiem czy ci sie opłaca kupowac kosiar bijakowa ktura kosztuje ok 10000. Do takiego ciagnika kosiarka bijakowa to niewieksza jak 1,6m. Jak masz miedzyrzedzia szerokie to musisz jezdzic tymsamym zadkiem kilka razy. Ja ci radze kupic rozdrabniacz sadowniczy koszt takiego 2m ok 4500zł z vat. Mozna kupic juz uzywany w dobrym stanie za jakieś 2000zł. Jesli ci chodzi tylko o koszenie trawy to leprzej nietrzeba, jesli o ciecie gałezi to bijakowy jest o niebo leprzy.
Pozdrawiam.
Odp: Jaka kosiarka do sadu? [wiadomość #13391 (odpowiedź na #13360) ] pią, 11 kwiecień 2008 00:20 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
talag jest aktualnie niedostępny talag
Nowy
Dziękuje za odpowiedz Smile

Co do wielkości sadu to jest 2ha i bede systematycznie powiększał. Międzyrzedzia 3,5m, więc 1,6m szerokości kosiarka powinna wystarczyć. Jesli chodzi o bijakową to na Alegro jest oferta firmy Rewera maszyna Włoska GEO EFGC 175 model wzmocniony w cenie 5,1tyś PLN link: http://allegro.pl/item340804414_kosiarka_bijakowa_do_trawy_g eo_efgc_175.html
Cena jest ciekawa tylko czy oprucz koszenia może rozdrabniać gałęzie? :/ Może ktoś jest w posiadaniu tej maszyny i może podzielić się opinją na jej temat. Co do zwykłego rozdrabniacza sadowniczego,czy ktoś jest w posiadaniu namiarów na uczciwego producenta i może się podzielić. Słyszałem ze istotną kwestją jest przłożenie WOM : śmigło koszące ta wartość powinna byś 1:6 lub większa.
Pozdrawiam i zachęcam do dyskusji. Smile
Odp: Jaka kosiarka do sadu? [wiadomość #13392 (odpowiedź na #13322) ] pią, 11 kwiecień 2008 06:52 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
miszel jest aktualnie niedostępny miszel
Stały bywalec
co do kosiarki bijakowej, którą masz na oku - to bym się zastanowił. Jeżeli jest ona do trawy, to lepiej nie prubowac jej w gałęziach. W patykach jednak, sprzęt musi być solidny, gdyż tam obciążenia są spore. Przy młodymm saddzie tego zbytnio nie widać, ale jak podrośnie to dopiero się zacznie. Śliwina też jest twardym drzewem.
Więc przed kupnem dobrze się zastanów, aby nie umoczyć gotówki.
Oczywiście jest to moje prywatne zdanie, osoby która posiada zwykłyrozdrabniacz z Warki.
Pozdrawiam

[Uaktualnione dnia: pią, 11 kwiecień 2008 06:55]

POZDRAWIAM
MISZEL
Odp: Jaka kosiarka do sadu? [wiadomość #14886 (odpowiedź na #13392) ] czw, 15 maj 2008 12:56 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
daridari jest aktualnie niedostępny daridari
Zaawansowany
Chcę kupic kosiarkę do plantacji porzeczek z MCMS, nie wiem na jaką szerokość się zdecydować. Jakich Wy używacie kosiarek. Rządki sadzę co 4m.
Odp: Jaka kosiarka do sadu? [wiadomość #14906 (odpowiedź na #14886) ] czw, 15 maj 2008 21:59 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Klimas jest aktualnie niedostępny Klimas
Początkujący
Ja używam kosiarki o szerokości 1,6m.
Odp: Jaka kosiarka do sadu? [wiadomość #14960 (odpowiedź na #13322) ] sob, 17 maj 2008 09:47 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
skryba91 jest aktualnie niedostępny skryba91
Stały bywalec
Ja mam kosiarko-rozdrabniacz, jednowirnikowy, szerokosc robocza 2m firmy MCMS Warkai bardzo go sobie chwalw. Jesli sie nie zapusci zbyt wielkiej trawy to C-330 na piątym biegu daje rade i tylko troszke sie poci Cool . Z gałeziam tez ne ma wiekszego problemu.
Odp: Jaka kosiarka do sadu? [wiadomość #15432 (odpowiedź na #13322) ] pią, 23 maj 2008 09:20 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gosc jest aktualnie niedostępny Gosc
Maniak
http://firmaweremczuk.com.pl/product_info.php/products_id/12 /cPath/8/kosiarko-rozdrabniacze-sadownicze/kosiarko-rozdrabn iacz-z-ramieniem-uchylnym-ks-2.2r.html

Ja mam taki rozdrabniacz bardzo dobrze radzi sobie w moich sadach, szczególnie dobra jest w nim tylne uchylne koło ponieważ można kosić tuż przy drzewach, krzewach. Jak napotyka krzew to się po prostu odsuwa.
Odp: Jaka kosiarka do sadu? [wiadomość #21490 (odpowiedź na #13322) ] nie, 28 grudzień 2008 23:58 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gość
3m rotacyjna i 0.5m pasów herbicydowych
Jaka kosiarka do sadu ? [wiadomość #22346 (odpowiedź na #13322) ] śro, 04 luty 2009 17:22 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Malek jest aktualnie niedostępny Malek
Nowy
Witam. Chcialbym prosić o porade w sprawie zakupu kosiarki do trawy. Czy opłaca sie jej kupno? Czy to dobra kosiarka? Tu zamieszcza link do niej :

http://www.mcms.pl/?page=2&product=KS-200&lang=pl

Za wszystkie odpowiedzi dziekuje.
Odp: Czy to dobra Kosiarka? [wiadomość #22351 (odpowiedź na #22346) ] śro, 04 luty 2009 17:52 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
To u mnie w Warce produkują te kosiarki, ja osobiście mam jedno wirnikową ale ta jest wąska ,sąsiad ma taką kosiarkę mi się zdaje że przy koszeniu patyków dwu wirnikową potrzeba więcej obrotów ale i tak dobry sprzęt ,osobiście mam z tej samej firmy i to co w nich jest minusem to wysokość 20cm i zawadzam gałęzie i strącam owoce oglądałem PERFEKTE to dopiero na boku ma z 5cm PODOBNĄ DO TEJ ALE BEZ OPRYSKIACZA

[Uaktualnione dnia: śro, 04 luty 2009 18:12] przez Moderatora

Odp: Czy to dobra Kosiarka? [wiadomość #22354 (odpowiedź na #22346) ] śro, 04 luty 2009 18:38 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maciek85 jest aktualnie niedostępny Maciek85
Stały bywalec
Kolego sad100 tu chodzi raczej o kosiarkę a nie o kosiarko-rozdrabniacz
Odp: Czy to dobra Kosiarka? [wiadomość #22358 (odpowiedź na #22346) ] śro, 04 luty 2009 19:32 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Według mnie wystarczająco dobra. Teść mój ma taki sprzęt i jest zadowolony. Raz zdarzyło mi się nią kosić i raz ciąć patyki. Mam skalę porównawczą, bo już od 30 lat w moim gospodarstwie używamy węgierskich rozdrabniaczy, a od 7 lat również bijakowej Sepii. Ma wyeliminowane wady rozdrabniaczy węgierskich, czyli przede wszystkim można ją nabyć w optymalnych rozmiarach, nic spod niej nie wylatuje w czasie pracy, płozy nie ryja ziemi ( z ich boków są rolki), dobrze współpracuje nawet z Ursusem 2802, choć jego moc jest niewielka. Gdybym potrzebował nowej kosiarki i rozdrabniacza kupiłbym ten sprzęt bo cenowo jest przy swej jakości bezkonkurencyjny.
Odp: Czy to dobra Kosiarka? [wiadomość #22359 (odpowiedź na #22346) ] śro, 04 luty 2009 19:34 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
DANIEL30 jest aktualnie niedostępny DANIEL30
Nowy
Ja posiadam taką kosiarkę tylko 2.2szerokości.Nie mam żadnych uwag co do wykonania ,bardzo dobre i masywne noże wykonanie też niczego sobie, jest bardzo niska, nadaje się do sadu jak i do porzeczek czy agrestu.Niestety tą kosiarką nie skosi się gałęzi bo jest za niska,oraz osłona gumowa nie daje dostać się gałęziom. Very Happy Pozdrawiam
Odp: Czy to dobra Kosiarka? [wiadomość #22361 (odpowiedź na #22346) ] śro, 04 luty 2009 19:47 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Maniak
Niech będzie kosiarkę, ale boki ma wysokie a tam przed zbiorem nie sposób się dostać nie zwalając owoców ,podajcie cenę kośiarki
Odp: Czy to dobra Kosiarka? [wiadomość #22365 (odpowiedź na #22346) ] śro, 04 luty 2009 20:41 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Malek jest aktualnie niedostępny Malek
Nowy
Sprzedawca podaje cene 7150 zł za tą kosiarkę.
Odp: Czy to dobra Kosiarka? [wiadomość #22378 (odpowiedź na #22365) ] czw, 05 luty 2009 07:04 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Jarkoski jest aktualnie niedostępny Jarkoski
Zaawansowany
Panowie to nie jest rozdrabniacz tylko kosiarka.Jest bardzo niska nie strąca jabłek i nie posiada rolek.Patyków nie rozdrobni bo idzie naprawdę po samej ziemi.Jest mocna , solidna i może mieć wyjście na opryskiwacz. Moim zdaniem mogłaby miec wieksze obroty wtedy można szybciej kosić.Płozy jak w każdej takiej mogą ryć troche na uwrociach.Rozdrabniacz skosi nam wszystko,patyki ,nieużytki i inne ,ta kosiarka niestety nie.Trzeba nią często kosić bo na wielkiej tawie kładzie ją i sie zapycha.

[Uaktualnione dnia: czw, 05 luty 2009 07:43]

Odp: Czy to dobra Kosiarka? [wiadomość #23259 (odpowiedź na #22346) ] pon, 23 luty 2009 18:34 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
witia jest aktualnie niedostępny witia
Zaawansowany
Wykonanie w tej postaci spełnia wszystkie wymogi na wyrost jezeli chodzi o certyfikat .Natomoiast przy tej wysokosci płozy to wielka pomyłka jeżeli chodzi o prace w jagodnikach.Wystarczy ze pod płoze dostanie sie odłamana łodygo +liscie i zamiast koszenia to ogromne kopce ziemi.Co do fartucha gumowego z przodu to moim zdaniem na [-]sad czy jagodnik to nie pole golfowe.Jezeli chodzi o wykonanie i konstrukcje to ok ,po małych przeróbkach da sie tym kosic.
Pozdrawiam
kosiarka [wiadomość #23458 (odpowiedź na #22346) ] sob, 28 luty 2009 19:05 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
slowik jest aktualnie niedostępny slowik
Nowy
Witam.Czy ktoś ma namiary na stronkę z rysunkami technicznymi kosiarki sadowniczej?
Odp: Jaka kosiarka do sadu ? [wiadomość #31241 (odpowiedź na #13322) ] śro, 26 sierpień 2009 18:21 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
leusos jest aktualnie niedostępny leusos
Początkujący
Witam zamierzam kupić kosiarkę sadowniczą z opryskiwaczem do herbicydów fischer gl4. Od znajomego słyszałem że jest to straszny niewypał. Może ktoś z forumowiczów posiada jakieś informacje na temat tej kosiarki. Bardzo ułatwiło by mi to prace w sadzie wykoszenie i opryskanie trawy za jednym przejazdem. Czekam na szybką odpowiedz gdyż złożyłem już wniosek i nie wiem czy zmieniać na inną kosiarkę
Odp: Jaka kosiarka do sadu ? [wiadomość #31246 (odpowiedź na #31241) ] śro, 26 sierpień 2009 22:04 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gość
być może nie rozumiem tematu...ale po co tą koszoną trawę pryskać?
Odp: Jaka kosiarka do sadu ? [wiadomość #31247 (odpowiedź na #13322) ] śro, 26 sierpień 2009 22:13 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
witoldo88 jest aktualnie niedostępny witoldo88
Początkujący
mój kolega ma taką kosiarkę tylko że najszerszy model 4m używa jej głównie w pożeczkach to mówi że się sprawdza, bardzo dobrze kosi trawę, a do sadu to tak średnio, ponoć opryskiwacz do herbicydów nie zdaje tam egzaminu Razz
Jaka kosiarka do sadu? [wiadomość #33360 (odpowiedź na #13322) ] śro, 02 grudzień 2009 23:03 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gość
Witam wszystkich...

Mam dylemat bo nie wiem jaką kosiarkę kupić? Interesuje mnie 2 metrowa. Słyszałem że te z Warki są dobre, ale nie mam potwierdzenia. Myślałem jeszcze o kosiarce firmy BAB o symbolu S 202, ale mało kto ma taką kosiarkę i też nie wiem jakie jest zdanie na jej temat. Mam 15 ha gospodarstwo.

Proszę o radę i polecenie innych pewnych firm.

Z góry dzięki...
Odp: Jaka kosiarka do sadu ? [wiadomość #33361 (odpowiedź na #13322) ] śro, 02 grudzień 2009 23:04 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gość
Witam wszystkich...

Mam dylemat bo nie wiem jaką kosiarkę kupić? Interesuje mnie 2 metrowa. Słyszałem że te z Warki są dobre, ale nie mam potwierdzenia. Myślałem jeszcze o kosiarce firmy BAB o symbolu S 202, ale mało kto ma taką kosiarkę i też nie wiem jakie jest zdanie na jej temat. Mam 15 ha gospodarstwo.

Proszę o radę i polecenie innych pewnych firm.

Z góry dzięki...
Odp: Jaka kosiarka do sadu? [wiadomość #33362 (odpowiedź na #33360) ] czw, 03 grudzień 2009 08:48 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
norekn jest aktualnie niedostępny norekn
Zaawansowany
Ja mam kosiarko-rozdrabniacz z MCMS(180 cm),nie narzekam.Wielu Moich znajomych również pracuje na sprzęcie z tej firmy,ale wybór zawsze należy do Ciebie.Pozdrawiam.

norekn
Odp: Jaka kosiarka do sadu? [wiadomość #33366 (odpowiedź na #33362) ] czw, 03 grudzień 2009 17:00 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
gacekjr jest aktualnie niedostępny gacekjr
Początkujący
Mam na sprzedanie Nową kosiarkę. Proszę o kontakt to przeslę fotki. gacekjr@o2.pl
Odp: Jaka kosiarka do sadu ? [wiadomość #33437 (odpowiedź na #13322) ] nie, 06 grudzień 2009 13:05 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Julek jest aktualnie niedostępny Julek
Początkujący
Mam pytanie, czy ktoś z was użytkuje KOSIARKĘ żyletka firmy ditta seria? Chciałbym się dowiedzieć jak ona się sprawuje, czy jesteście zadowoleni z jakości koszenia, a może lepsza będzie KOSIARKA z MCMSu. Czy ursus c-330 sobie z nimi poradzi? Z góry dzięki za odpowiedzi. Smile

[Uaktualnione dnia: nie, 06 grudzień 2009 13:06]

Odp: Jaka kosiarka do sadu ? [wiadomość #33844 (odpowiedź na #13322) ] śro, 23 grudzień 2009 00:44 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
witoldo88 jest aktualnie niedostępny witoldo88
Początkujący
Fischer GL4, czy używa ktoś z forumowiczów takiej kosiarki?? ajk się sprawdza w sadzie i jak z jej wykonaniem? poniżej link żeby zobaczyć ją w akcji http://www.youtube.com/watch?v=pj2Lcr0bB3c

[Uaktualnione dnia: śro, 23 grudzień 2009 00:44]

Odp: Jaka kosiarka do sadu ? [wiadomość #50083 (odpowiedź na #13322) ] pon, 10 styczeń 2011 07:58 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
artek33 jest aktualnie niedostępny artek33
Początkujący
Czy któryś z kolegów posiada kosiarke DITTA SERIA żyletka interesują mnie opinie na temat tego sprzętu jak się sprawuje w sadzie
Odp: Jaka kosiarka do sadu ? [wiadomość #50221 (odpowiedź na #50083) ] wto, 11 styczeń 2011 23:49 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
zapor21 jest aktualnie niedostępny zapor21
Początkujący
witam! Koledzy interesuje mnie kosiarka sadownicza zapinana na przedni tuz ciągnika. mogłaby być podobna do fishera gl4 żeby odrazu chwasty załatwić... co o niej sądzicie lub jaką inną dobrą kosiarkę proponujecie.... szerokość robocza około 17ocm. ważne aby jej głębokość była jak najkrótsza. pozdrawiam
Odp: Jaka kosiarka do sadu ? [wiadomość #50229 (odpowiedź na #50221) ] śro, 12 styczeń 2011 14:05 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
imperator jest aktualnie niedostępny imperator
Początkujący
Czy ktoś z was używa kosiarki melania, bądź innej kosiarki z możliwością doczepienia opryskiwacza? Ciekawi mnie, jak spisuje się taki zestaw w praktyce. Mam lamborghini R1 o mocy 52KM i ślęze 1500 z łamanym dyszlem. jak sądzicie dam rade? Rolling Eyes
Odp: Jaka kosiarka do sadu ? [wiadomość #50270 (odpowiedź na #13322) ] śro, 12 styczeń 2011 22:49 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Hunter jest aktualnie niedostępny Hunter
Stały bywalec
nie wiem jak dokładnie wygląda ta kosiarka ale nie da rady choc by dlatego ze jest to za lekki ciągnik

...
Odp: Jaka kosiarka do sadu ? [wiadomość #50273 (odpowiedź na #13322) ] czw, 13 styczeń 2011 09:06 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
Dzięki za podpowiedź, poza tym sądzę, że skrętny zaczep w opryskiwaczu za kosiarką będzie powodował, że opryskiwacz będzie zataczał większe koło od ciągnika na uwrociach i trochę boje się o przekaźnik.
Odp: Jaka kosiarka do sadu ? [wiadomość #50283 (odpowiedź na #50273) ] czw, 13 styczeń 2011 14:23 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gość
Osobiście widziałem ursusa 3502 pracującego z kosiarką perfect i opryskiwaczem munckhoff.I jakoś sobie radził.Gośc mówił że spina zestaw na wiosnę i rozpina dopiero jesienią.
A odsunięcie punktu skrętu za kosiarkę powinno spowodowac kopiowanie śladów ciągnika przez opryskiwacz.Tylko trzeba dobrze ustawic długośc dyszla.
Odp: Jaka kosiarka do sadu ? [wiadomość #50308 (odpowiedź na #13322) ] czw, 13 styczeń 2011 18:49 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Kaban jest aktualnie niedostępny Kaban
Stały bywalec
To ten gosc jak pryska sad co 7 dni w sezonie to co 7 dni kosi trawe? Troche szkoda paliwa, ciagnika i kosiarki...

Pozdrawiam Kaban.
Odp: Jaka kosiarka do sadu ? [wiadomość #50309 (odpowiedź na #50308) ] czw, 13 styczeń 2011 19:08 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Gość
Nie.Ta kosiarka ma przy przekładni wyłącznik napędu .Opryskiwacz będzie chodził a cały mechanizm kosiarki nie.Jak jest potrzeba to pryskasz i kosisz a jak nie to bez wypinania kosiarki tylko pryskasz.Szczerze powiedzawszy to mam taką samą kosiarkę ale ze względu na wiek i stan ciągnika nie agreguje jej z opryskiwaczem.
Odp: Jaka kosiarka do sadu ? [wiadomość #50335 (odpowiedź na #13322) ] pią, 14 styczeń 2011 10:07 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Początkujący
Jak opryskiwacz ma sztywny zaczep, to owszem za kosiarką bedzie kopiował ślady ciągnika, ale jak ma skrętny to czy nie będzie zataczał większego koła? i jeszcze jedno pytanie, czy ta polska kosiarka ze sfamaszu melania dobrze kosi trawę? Czytałem takie opinie, ze jak jest duża, to może to robić niedokładnie przygładzając tylko ją.
Odp: Jaka kosiarka do sadu ? [wiadomość #50867 (odpowiedź na #50283) ] sob, 22 styczeń 2011 20:59 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
patikot3 jest aktualnie niedostępny patikot3
Początkujący
Marekvp napisał(a) dnia czw, 13 styczeń 2011 02:23

Osobiście widziałem ursusa 3502 pracującego z kosiarką perfect i opryskiwaczem munckhoff.I jakoś sobie radził.Gośc mówił że spina zestaw na wiosnę i rozpina dopiero jesienią.
A odsunięcie punktu skrętu za kosiarkę powinno spowodowac kopiowanie śladów ciągnika przez opryskiwacz.Tylko trzeba dobrze ustawic długośc dyszla.

To brzmi śmiesznie, 3502 nie da rady z samym munckhoff-em a co dopiero z kosiarką perfect i opryskiwaczem.
Odp: Jaka kosiarka do sadu ? [wiadomość #50921 (odpowiedź na #50221) ] nie, 23 styczeń 2011 20:02 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
cowboy jest aktualnie niedostępny cowboy
Stały bywalec
zapor21 napisał(a) dnia wto, 11 styczeń 2011 11:49

witam! Koledzy interesuje mnie kosiarka sadownicza zapinana na przedni tuz ciągnika. mogłaby być podobna do fishera gl4 żeby odrazu chwasty załatwić... co o niej sądzicie lub jaką inną dobrą kosiarkę proponujecie.... szerokość robocza około 17ocm. ważne aby jej głębokość była jak najkrótsza. pozdrawiam

zapor21 do fenda chcesz ja zaczepic?? przegladajac youtube znalazlem ciekawe filmiki:

perfect zaczepiany na przedni tuz:

http://www.youtube.com/watch?v=Et_b4jirt3o&feature=relat ed

perfect zaczepiany przed opryskiwacz:

http://www.youtube.com/watch?v=7eoCZXTBIVE&feature=relat ed
Odp: Jaka kosiarka do sadu ? [wiadomość #50940 (odpowiedź na #50921) ] nie, 23 styczeń 2011 23:03 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do poprzedniej wiadomości
zapor21 jest aktualnie niedostępny zapor21
Początkujący
cowboy właśnie o taką na przedni TUZ mi chodzi....
na razie mam rozdrabniacz bijakowy seppi i już jest super ale kosiarka nożowa byłaby lżejsza no i ten opryskiwacz na herbicydy też może być ciekawym rozwiązaniem...
wydaje mi się że między bijakiem a nożówką powinna być też spora różnica w spalaniu ciągnika...
znalazłem taką kosiarke seppi apple vario wydaje mi sie super ale chciałbym poznać komentarze użytkowników takiego sprzetu...
według mnie jeśli ciągnik ma przedni tuz to chyba lepiej zapiąć maszynę do przodu a z tyłu ciągnąć tylko opryskiwacz... plantacje mam porozrzucane od 3 do 5km od domu wiec chyba do transportu będzie mi tak wygodniej... pozdrawiam....
Poprzedni wątek:Kosiarka węgierska Rz 1.5 FRZM-1.5
Następny wątek:Rokosad - kosiarka
Idź do forum:

[ RSS (XML) ] [ ]